Zpravodajství

Němci chystají kanál smrti

Zanedlouho by měl k nabídce německé televize přibýt nový kanál věnovaný výlučně stárnutí, umírání a smrti. Eos TV bude vysílat dokumentární pořady o hřbitovech, úmrtní proslovy, tipy na to, jak najít dobrý domov důchodců, i na to, jak si do domu pořídit rampu pro invalidní vozík.

Bývalý televizní producent Wolf Tilmann Schneider se spojil s německou asociací pracovníků v pohřebnictví, aby společně vytvořili program kanálu, který bude vysílat nonstop, každý den v týdnu 24 hodin.

"Vloni v Německu zemřelo 800 000 lidí. Znásobte to čtyřmi a dospějete k přibližnému počtu příbuzných, kterých se to dotklo. Na ty se zaměříme. Jsme přesvědčeni, že Eos TV si své diváky najde," prohlašuje pan Schneider. Kanál využívá toho, že Německo má jednu z nejnižších porodností na světě. Vloni v zemi zemřelo o 150 000 lidí více, než se jich narodilo, a odhaduje se, že v různých typech domů s pečovatelskými službami žije přes 2,1 milionu seniorů.

Diváci, kteří si Eos TV naladí, se budou moci také pokochat pohledy na nejen domácí, ale i zahraniční hřbitovy. "Mnohé to možná překvapí, ale staří lidé opravdu rádi chodí na hřbitov. Nejen aby tam truchlili, ale protože je tam ticho a klid," dodává pan Schneider.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz