Zpravodajství

Další studie potvrdila, že i jediný joint může probudit duševní chorobu

Jediný joint marihuany může zvýšit možnost, že u člověka vypukne schizofrenie, o více než 40 procent. Tento šokující fakt tvrdí nejnovější studie provedená na objednávku britského Ministerstva zdravotnictví.

Dále studie uvádí, že pravidelné kouření marihuany dospívajících více než zdvojnásobuje nebezpečí propuknutí jakékoli duševní choroby v pozdějších letech. Teenager, který pravidelně kouřil trávu, má výrazně zvýšenou šanci mít vážné duševní potíže už mezi dvacítkou a třicítkou, přestože již dávno s drogami přestal. Lékaři ji přímo označují za důvod jednoho ze sedmi onemocnění schizofrenií.

Výzkumníci ze čtyř britských univerzit analyzovali výsledky 35 studií o užívání marihuany z celého světa a porovnali jejich výsledky. Nejhůře dopadli pravidelní kuřáci marihuany, kteří si zapálili joint v životě více než stokrát. U nich je pravděpodobnost propuknutí duševní choroby dvojnásobná než u běžné populace. Alarmující byly i výsledky studie v případě dospívajících.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz