Zpravodajství

Rekordní jackpot na Slovensku: Sázkaři mají horečku

Ještě před několika desítkami minut zažívalo Slovensko jednu z největších sázkových horeček. Těsně před osmnáctou hodinou bylo možné podat poslední tipy v Lotu, ve kterém se hraje vůbec o nejvyšší výhru ve slovenské historii. Jde o 103 miliony slovenských korun po zdanění.

Slovenské sběrny doslova praskají ve švech. Před nimi se tvoří dlouhé řady sázkařů. Prémie ve výši 50 milionů a jackpot 53 milionů jsou pořádným důvodem pro sázkařské nadšení.

Taková výhra by měla své plusy. Aspoň by mohli lidé říci, co si o šéfovi myslí! Kromě Slováků se o výhru zajímají i Češi a Maďaři. Některým Slovákům by měl k výhře pomoci i bůh.

Sázkařského šílenství se účastnili i lidé, které jindy nechává hazard klidnými. No, výhru v neděli nikdo nevyhrál, o mnohamilionové výhře tak Slováci budou snít další týden.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Píše se na Deník.cz