Zpravodajství

Architekti a stavaři upozornili na katastrofální stav mostů v ČR

Architekti a stavaři upozornili na katastrofální stav mostů v ČR
Zdroj: TV Nova

Zítra by Ministerstvo dopravy konečně mělo mít veškeré podklady k tomu, aby reagovalo na petici Mosty, věc veřejná. Tu sepsalo několik set architektů a stavařů, aby upozornili na katastrofální stav mostů v České republice. Na odpověď Ministerstva dopravy čekají už přes dva roky.

Most přes dálnici D1 na osmdesátém třetím kilometru. Řidiči, kteří pod ním projíždějí vůbec netuší, že jim hrozí smrtelné nebezpečí. Na jednom místě chybí deset centimetrů železa.

Další hrozbou je i osmdesátý osmý kilometr D1, tady zase na dálnici padá omítka.

Podobných mostů jsou u nás desítky. Na jejich údržbu nejsou peníze. Jak je vidět, padají už i mosty na dálnicích a silnicích první třídy. Ředitelství silnic a dálnic by na rekonstrukci potřebovalo asi
pět miliard korun.

Stav mostů na území české republiky se stále zhoršuje !

Na ministerstvu dopravy se k petici i k technickému stavu mostů odmítli vyjádřit. Podle našich informací ale Státní fond dopravní infrastruktury dostal za úkol zpracovat k petici stanovisko. To je údajně hotové a ministerstvo by ho mělo v pondělí projednat.

Odborníci na mosty doufají, že Ministerstvo začne jednat dřív, než nějaký most spadne. Čerstvá zkušenost ze spojených států je prý silným varováním.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz