Zpravodajství

Bojím se psů, nechci chodit ven!

Bojím se psů, nechci chodit ven!
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Nevím, jestli to nebude znít hloupě, ale já mám šílený strach ze psů. Bojím se jít sama ven. Bydlíme totiž na menším městě a psi se tady potulují úplně běžně. Poraďte mi, jak se toho můžu zbavit? Stydím se o tom mluvit. Martina

Milá Martino,

Tvůj problém není neobvyklý a už vůbec ne hloupý. S tvou fóbií lze velmi dobře pracovat. Doporučovala bych ti najít si terapeuta, který s tebou celou situaci detailně rozebere a naučí tě tvůj strach a úzkost zvládat. Důležité bude udělat bilanci čeho všeho se přesně bojíš. Kousnul tě někdy pes, zaútočil na tebe, děsí tě pouze psí štěkot ? Na to všechno se tě bude ptát.

Terapeut pro tebe vypracuje tzv. hierarchii obávaných situací od nejjednodušších k těm nejhůře zvladatelným a na jejím základě budete pracovat, abys potom mohla hrdě vykročit do ulic i za předpokladu, že budou třeba plné psů.

Držím ti palce a přeji trpělivost při terapii, o které jsem přesvědčená, že bude mít kladný výsledek.

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz