Zpravodajství

SOS: Potravinářská inspekce dezinformuje o závadných potravinách

SOS: Potravinářská inspekce dezinformuje o závadných potravinách

Sdružení na obranu spotřebitelů ostře kritizuje Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci. Tvrdí, že nedostatečně informuje veřejnost před závadnými potravinami. Poukazuje především na postup inspekce při zveřejňování informací o potravinářském zahušťovadle E412, které obsahovalo jedovaté dioxiny.

Tisková konference minulé pondělí. Ministr zemědělství a šéf státní zemědělské a potravinářské inspekce ujišťují, že českým spotřebitelům žádné nebezpečí nehrozí, protože podle nich žádné takové výrobky už na trhu nejsou.

Jenže už den poté inspekce na svých internetových stránkách upozorňuje na jogurt původem z Německa s trvanlivostí do
Jenže sdružení obrany spotřebitelů upozorňuje na další příklad.

Zatímco slovenská obdoba potravinářské inspekce varovala naše sousedy před oříšky kešu zamořené hmyzem, anebo jablečným džusem s plísní, přičemž tyto informace poskytla Česká republika, čeští spotřebitelé se na stránkách potravinářské inspekce varováni nebyli.

Ministr zemědělství se za šéfa inspekce jednoznačně postavil a o žádných personálních změnách neuvažuje.

Při běžné konzumaci podle odborníků spotřebitelům přímé ohrožení zdraví nehrozí, při dlouhodobé by mohly dioxiny poškozovat játra a cévy a mohly by být karcinogenní.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz