Zpravodajství

Ve sporech rodičů o děti by měl pomoci mediátor

Ve sporech rodičů o děti by měl pomoci mediátor
Zdroj: TV Nova

Ministerstvo spravedlnosti chystá návrh, který by měl usnadnit dohodu rozvádějících se rodičů na péči o dítě. Do sporu mezi rodiči by totiž mohl z rozhodnutí soudu vstupovat tzv. mediátor - speciálně vyškolený odborník, který by se je pokusil dovést k oboustranně přijatelému řešení. Psychologové to jednoznačně vítají.

Desetiletá Terezka.V červnu byla z rozhodnutí soudu hospitalizována na motolské psychiatrii, aby byla mimo přímý vliv rodičů.

Pak byla přeložena do Olivovy léčebny, kde strávila celé prázdniny a zítra tam půjde do školy. Případ 12leté Nikoly je velmi podobný. Vše jen proto, že rodiče řeší rozvodové problémy přes dětský pokojíček a nedokáží se dohodnout. A právě do takových případů by měl na samém začátku vstupovat mediátor.

Odborníci to jednoznačně vítají. Současně zdůrazňují, že na spory doplatí nejvíc děti.

Podle ministra spravedlnosti by mohli mediátoři začít v praxi fungovat v druhé polovině příštího roku.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz