Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Důvodem potyčky bylo kladivo

K takřka kuriózní potyčce došlo v pátek krátce před polednem na stavbě aquaparku v Čestlicích u Prahy. Dvě skupiny dělníků se to doslova „porvali", důvodem potyčky bylo přitom pouhé kladivo.

Podle našich informací potyčku vyprovokoval spor o kladivo,kdy parta dělníků napadla druhou skupinu dělníků v domnění, že jim ukradla kladivo.

Na místě musela zasahovat policie. K incidentu vyjížděla i záchranná služba. „Na místě byli tři lehce zranění dělníci, s modřinami a oděrky. Po ošetření nebylo nutné dělníky převést do nemocnice,"řekla serveru Nova.cz Tereza Janečková, mluvčí středočeské záchranné služby.

Že se jednalo o spor o nářadí potvrdila policie. „Jednalo se o dvě skupiny dělníků, mezi kterými začal spor o pracovní nářadí. Z nich jedna byla česká a v druhé byly dělníci cizí národnosti," řekl serveru mluvčí policie Praha-venkov Zdeněk Chalupa.

Policie nyní vyhodnocuje výpovědi svědků, podle toho rozhodne, zda jde o trestný čin nebo přestupek.

Podle svědků incidentu prý jeden z dělníků nakonec skončil v nemocnici!

„Romové zmlátili dělníka tak, že skončil v nemocnici s podezřením na poškození ledvin a s rozkopaným obličejem," uvedl svědek incidentu.

Napadení dělníci ale podle Janečkové převoz od záchranky do nemocnice odmítli. "V žádném případě se tu nejednalo o rasový podtext," řekl Chalupa.

 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz