Zpravodajství

Dovolená Čechů: Začíná vládnout socialistická nostalgie

Vyrazit s řízky na pláže v bývalé NDR, slunit se v Bulharsku - to zažilo na vlastní kůži mnoho lidí v komunistickém Československu. Recesisté, ale i nostalgii se mohou těšit na zájezdy, které připomínají doby (ne)dávno minulé.

"Nostalgické zájezdy jako za dob socialismu začínají i v Čechách," řekl našemu serveru mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří Tomio Okamura.

Absolutní novinkou letošního podzimu jsou například zájezdy ve stylu socialistické odborářské rekreace ROH.

"Pobyty se konají ve známé tatranské zotavovně ROH Morava, kde se natáčel známý film Anděl na horách v hlavní roli se Jaroslavem Marvanem alias revizor Gustav Anděl," uvedl Nokamura.

Ráno všechny vzbudí řízné tóny budíčku a jde se na rozcvičku v raní rose. Na odpoledne sportovní referent ve spolupráci s rekreačním referentem připraví turistickou vycházku na "Medvědí loučku" a den zakončí přednáška soudruha z Horské služby.

V Polsku láká komunistický panelák

I k nám do Čech tak začíná pronikat nostalgie dob bývalých.

Například v sousedním Německu v bývalé NDR již delší dobu stoupá poptávka právě po zájezdech z tématikou dob socialismu. Jízda trabantem patří k nezapomenutelným zážitkům.

Populární se podobné výlety stávají i v Polsku. V Krakově nabízí agentura Crazy guides několik výletů z tématikou komunistické doby včetně jízdy Trabantem, kdy návštěvním může navštívit i panelový byt, který je schválně vybaven typickým socialistickým nábytkem viz. (více zde)

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz