Zpravodajství

Dovolená Čechů: Začíná vládnout socialistická nostalgie

Vyrazit s řízky na pláže v bývalé NDR, slunit se v Bulharsku - to zažilo na vlastní kůži mnoho lidí v komunistickém Československu. Recesisté, ale i nostalgii se mohou těšit na zájezdy, které připomínají doby (ne)dávno minulé.

"Nostalgické zájezdy jako za dob socialismu začínají i v Čechách," řekl našemu serveru mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří Tomio Okamura.

Absolutní novinkou letošního podzimu jsou například zájezdy ve stylu socialistické odborářské rekreace ROH.

"Pobyty se konají ve známé tatranské zotavovně ROH Morava, kde se natáčel známý film Anděl na horách v hlavní roli se Jaroslavem Marvanem alias revizor Gustav Anděl," uvedl Nokamura.

Ráno všechny vzbudí řízné tóny budíčku a jde se na rozcvičku v raní rose. Na odpoledne sportovní referent ve spolupráci s rekreačním referentem připraví turistickou vycházku na "Medvědí loučku" a den zakončí přednáška soudruha z Horské služby.

V Polsku láká komunistický panelák

I k nám do Čech tak začíná pronikat nostalgie dob bývalých.

Například v sousedním Německu v bývalé NDR již delší dobu stoupá poptávka právě po zájezdech z tématikou dob socialismu. Jízda trabantem patří k nezapomenutelným zážitkům.

Populární se podobné výlety stávají i v Polsku. V Krakově nabízí agentura Crazy guides několik výletů z tématikou komunistické doby včetně jízdy Trabantem, kdy návštěvním může navštívit i panelový byt, který je schválně vybaven typickým socialistickým nábytkem viz. (více zde)

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz