Zpravodajství

Spadlá střecha kina šokovala Bruntál

Ve čtvrtek po poledni nastal v centru města Bruntál šok. Část střechy městského kina se zřítila. Na místo okamžitě vyjeli hasiči, záchranáři a policisté. Nedošlo k žádnému zranění, k pádu střechy došlo zřejmě vlivem nahromaděné vody po vydatných deštích. Pro nova.cz to řekla mluvčí bruntálské policie Lucie Zgarbová.


Škoda jde však do milionů korun. Zaměstnanci kina spekulují dokonce o 15 milionech. V budově byly totiž poškozeny ještě dvě DVD půjčovny. Lidé teď však zřejmě dlouhou dobu nebudou mít kam chodit do kina.

V současnosti probíhá šetření celé události. Bude podána žaloba na neznámého pachatele pro trestný čin obecného ohrožení, uvedla pro náš server Zgarbová.

Zdroj: TV Nova

Prostory kina jsou zatopeny

 Voda vinou ucpaných kanálů ze střechy neměla kam odtékat. "Poškozena je ve velkém rozsahu střecha nad velkým i malým sálem. Prostory kina jsou nyní navíc zatopeny," doplnila mluvčí.

Kino sice nepromítalo, ale veřejnosti byly přístupné dvě videopůjčovny, které uvnitř fungují. Na místě kromě policie pracují i hasiči.

Pod spadlou střechou v Kladně zemřeli dva lidé

V červenci spadla střecha haly v v areálu bývalé kladenské Poldovky. Pod troskami části haly zemřeli dva lidé, další tři utrpěli těžká zranění. Jednomu člověku s lehčím zraněním se podařilo vyprostit a utéct.

Policie vyšetřuje případ pro podezření z obecného ohrožení. Nikdo zatím nebyl obviněn. Vše nasvědčuje tomu, že muži opuštěné haly rozebírali a brali z nich železo. 

V Humpolci spadla střecha stadionu

Spadlé střechy pod tíhou dešťové vody nebo sněhu jsou v Česku častým jevem. Pod tíhou sněhu se v Humpolci zřítila minulý rok v únoru střecha zimního stadionu. Nikdo nebyl zraněn. Stadion byl podle operačního důstojníka krajských hasičů už hodinu před havárií vyklizen. Nehrozil prý ani žádný únik nebezpečných látek.

Důchodkyni zavalila střecha kůlny, nepřežila

Kvůli přetíženým střechám, které se minulý rok bortily pod tíhou napadlého sněhu, zemřel v Českujeden člověk. Devětasedmdesátiletá žena zahynula v únoru pod troskami kůlny v Kameničné u Žamberka v Pardubickém kraji

V Jablonci spadla střecha areálu ČSAD

Například také v Jablonci nad Nisou se minulý rok propadla střecha vozovny v areálu ČSAD. Hala byla prázdná, společnost vyvezla techniku už před několika dny, kdy zjistila, že se střecha prohnula.

Jen o pár hodin později nevydržela tíhu sněhu bývalá pila. V obou případech nebyl nikdo zraněn.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz