Zpravodajství

Časopis Bravo otiskuje erotický inzerát

Časopis pro mladé Bravo na svých stránkách otiskl inzerát na erotické linky. Podle Ředitelky nadace Naše dítě Zuzany Baudyšové je možné, že tak vydavatel porušuje zákon, vzhledem k tomu, že časopis je podle ní určen předevšem dětem do osmnácti let. Inzerát v Bravu už začala prověřovat policie.

Slečna Katka nabízí chlapcům služby, na které prý nikdy nezapomenou. Mario zase slečnám, něhu a nespoutanou vášeň. Právě tyto inzeráty lákající poslat SMSku na placenou linku, otisklo Bravo - časopis pro teenagery.

"Dcera si to kupuje, ale nevěděla jsem, že to tam vůbec existuje. Když bych to věděla, tak by sem jí to zakázala kupovat," říká jedna z oslovených.

Posílání zpráv na tyto linky může být nejen nevhodné pro děti, ale může se i pořádně prodražit rodičům.

"Bohužel si opsal pár čísel, přišla mi faktura a tam byla částka 19 525 korun," říká ale jiná oslovená matka.

Inzeráty rozhořčily i specialisty na psychologii a ochranu dětí: "Pokud máme časopis pro teenagery, tak by v takových časopisech neměly být inzeráty na poskytování erotických služeb."

Považují tento druh reklamy za nevhodný až nevkusný.

Vedení vydavatelství Bauer Media, které časopis Bravo vydává, se nám odmítlo vyjádřit. Ředitelka nadace Naše Díte dokonce tvrdí, že v tomto případě jde o porušení zákona .

Poslední číslo časopisu Bravo jsme proto předali Policii České republiky. Ta už inzeráty začala prověřovat.

Výsledky policejního šetření by měly být známy ještě do konce září.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz