Zpravodajství

Spojené státy pustošil hurikán Humberto

Spojené státy zasáhl první hurikán po dvou letech. V říjnu 2005 zpustošily oblast Miami větry a déšť provázející Wilmu, hurikán třetího stupně. Ten letošní dostal jméno Humberto. Doprovázel prudký déšť a vítr o rychlosti 135 kilometrů v hodině.

Oko hurikánu zasáhlo východ Texasu a jihovýchod Louisiany v místech, kde před dvěma lety řádil hurikán Rita. Guvernérka tu vyhlásila stav nebezpečí. Guvernér Texasu Rick Perry přislíbil místním úřadům veškerou pomoc.

Jeden mrtvý, statisíce lidé bez elektřiny

Živel za sebou nechal jednoho mrtvého, zničené domy, zaplavené silnice a také přes 100 tisíc domácností bez elektřiny. Výrobu musely přerušit i tři ropné rafinérie.

Humberto, který v průběhu dne zeslábl na tropickou bouři, byl třetím letošním hurikánem v Atlantiku. Zdaleka ale nedosáhl intenzity svých předchůdců Deana a Felixe, tedy hurikánů pátého, nejvyššího stupně Saffirovy-Simpsonovy stupnice.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz