Zpravodajství

Jižní spojka: střet auta s motorkou odnesla mladá dívka

Jižní spojka: střet auta s motorkou odnesla mladá dívka
Zdroj: TV Nova

Přes víkend nebývá doprava na Jižní spojce tak frekventovaná jako v pracovním týdnu. Přesto museli v neděli kolem poledne zbystřit pozornost řidiči jedoucí po pražské dopravní tepně směrem na Barrandov. Podle Květy Baťkové z Národního dopravního informačního centra se poblíž nájezdu z D1 střetlo osobní auto s motocyklem. Těžká zranění utrpěla 24letá spolujezdkyně na motorce.

"Na místě nehody došlo ke dvěma zraněním," sdělila našemu serveru mluvčí pražských policistů Iva Knolová.

Podle ředitele pražských záchranářů Zdeňka Schwarze utrpěli zranění 28letý řidič motorky a jeho 24letá spolujezdkyně. "Dívka utrpěla mnohočetná poranění pánve, kyčle a hrudníku," řekl Schwarz. Lépe dopadl řidič motorky, který si zlomil klíční kost. "Byli převezeni k ošetření do Thomayerovy nemocnice v Krči," dodal mluvčí záchranky.

Podle našeho zpravodaje na místě nehody ležely dvě motorky na silnici. Z jedné motorky vyteklo palivo. To zasypali hasiči sorbentem.

Podle Baťkové se nehoda stala nedaleko čerpací stanice Shell. Provoz na Jižní spojce ve směru na Barrandov byl sveden do pravého jízdního pruhu. Řidiči tak zhruba do jedné hodiny odpoledne museli počítat s tvořícími se kolonami. Poté byl podle Baťkové provoz obnoven ve všech pruzích.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz