Zpravodajství

Parašutistka visela tři hodiny na stromě, sundali ji hasiči

Parašutistka visela tři hodiny na stromě, sundali ji hasiči

Těžké chvíle prožila v neděli jedna parašutistka u Kolína v obci Štítary. Místo na letišti přistála před polednem na stromě. Po několika hodinách se parašutistům podařilo ženu kolem 15:15 sundat ze stromu. Našemu serveru to sdělila mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Zdroj: TV Nova

Ve výšce 25 metrů, na vysokém stromě, skončila parašutistka. Záchranáři ji sundali až po třech hodinách pomocí vrtulníku.

27letá parašutistka Klára skákala s padákem teprve podruhé v životě. Když zjistila, že nezvládne přistát na louce, strhla padák nad les. Zůstala viset v koruně vysokého stromu. Bohužel na tom - pro záchranáře nejhůře přístupném místě.

Smůla k tomu všemu byla, že Klára visela jen na tenkém provázku od padáku na snad ještě tenčí větvi. Hrozilo, že se může kdykoliv zřítit.

Proto byli na místo povoláni piloti z policejní letky s vrtulníkem. Na palubě měli speciálně cvičené hasiče - horolezce. Před tím, než ale mohli mladou parašutistku vyzvednout na laně, museli k ní vylézt po stromě a dát jí jistící lano.

Klára už byla zesláblá a nemohla hýbat nohama. A to ji teprve čekal ten nejhorší okamžik. Policejní vrtulník totiž začal s velmi nebezpečným manévrem nad stromem. Bylo jasné, že kvůli větrným vírům od vrtulníku nastanou komplikace.

 

Do koruny stromu se zamotali i samotní záchranáři. Vše ale nakonec dobře dopadlo a po třech hodinách na stromu, parašutistku sundali.

Mladou ženu lékaři vyšetřili. Když ale zjistili, že pád do koruny stromu přestála bez zranění, propustili ji domu.

 

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz