Zpravodajství

Inzeráty lákají na levná auta, provoláte ale majlant!

Nový způsob, jak z důvěřivých lidí vylákat peníze vymysleli podnikavci na Moravě. Dávají si do novin inzeráty na prodej aut s nezvykle nízkou cenou. Zájemci o takové auto jsou pak přinuceni volat na drahou placenou linku s tarifem 70 korun za minutu. Po spojení se ale dozvědí, že vybraný vůz je buď prodaný nebo je za úplně jinou cenu.

Inzeráty například na VW Passat a nebo Toyotu Yaris zaujali i jednoho obchodníka s auty. Našel je v inzertních novinách a rozhodl se na
inzerát zavolat.

Telefon je mimo provoz

Na druhém konci drátu se ale ozvalo, že telefon už není v provozu. Hlas odkazoval na jinou linku 900 702 070. To už přitom volal na placenou linku s jiným tarifem. Navíc aniž by se dozvěděl cenu.

Telefonní linky, které začínají trojčíslím například 900 mají cenu napsanou ve čtvrtém a pátém čísle. Tady tato stojí tedy 70 korun za minutu.

Nevzdal to a byl překvapen

Ceny u nabízených vozů byly opravdu lákavé a tak se podnikatel nevzdal a volal i na druhé číslo. Čekalo ho ovšem překvapení.

Hlas na druhé straně mu suše oznámil, že cena auta, o které má zájem je už za jinou cenu. Když se zeptal, s kým to mluví, odpovědi se nedočkal.

Inzeráty vyšly v novinách tři týdny po sobě. Čas na změnu vzkazu a nebo telefonní linky měl tedy prodávající dost. Podnikatel navíc ani neví, kolik vlastně provolal.

Pokud by soud uznal organizátora inzerátů vinným z podvodu, hrozily by mu až tři roky vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz