Zpravodajství

Sázkám na sportovní zápasy přes internet možná zvoní hrana

Ministerstvo financí dokončuje zákon, který má u nás výslovně zakázat sázení přes internet. Podle úředníků jde o to, aby policie měla účinnější zbraň v boji se zahraničními firmami. Právě ty totiž tyto nepovolené sázky v Česku provozují. Zákon také zakazuje reklamu těchto firem například na sportovních dresech. Podle firem je to vše ale v rozporu s naší ústavou a evropským právem.

Ti, kteří pravidelně sázejí jen kroutí hlavou nad tím, že chce ministerstvo financí tento způsob sázek v Česku zakázat. Úředníci ale chtějí, aby se k sázení nemohli dostat hlavně děti. To prý na internetu není problém. Zákon zpřísňuje i tresty. Nově budou hrozit tři roky za mřížemi a desetimilionová pokuta.

Firmy se zlobí

Kvůli chystanému zákonu se zlobí hlavně zahraniční firmy. Tuzemské kanceláře totiž on-line sázky nenabízejí, mají totiž strach o licenci
Zákon má zakázat také reklamu na online sázky. Firmy by tak musely
stáhnout svá loga i například z dresů fotbalových klubů.

Podle zástupců sportovních klubů to bude ale velká škoda. Tyto firmy totiž běžně sponzorují i kluby v zahraničí. Jenže ani zahraniční klub by logo při utkání v Česku nesměl mít. Pokud by k nám přijel třeba slavný AC Milán a logo z dresů nesundal, hrozila by mu podle ministerstva pokuta.

Stížnosti u Evropského soudu

Zahraniční firmy zvažují, že zákon napadnou u Evropského soudu,
Ministerstvo se toho nebojí.

Zákon by měl přijít do Parlamentu v březnu. Pokud ho poslanci a senátoři schválí, začne platit od roku 2009.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz