Zpravodajství

Sázkám na sportovní zápasy přes internet možná zvoní hrana

Ministerstvo financí dokončuje zákon, který má u nás výslovně zakázat sázení přes internet. Podle úředníků jde o to, aby policie měla účinnější zbraň v boji se zahraničními firmami. Právě ty totiž tyto nepovolené sázky v Česku provozují. Zákon také zakazuje reklamu těchto firem například na sportovních dresech. Podle firem je to vše ale v rozporu s naší ústavou a evropským právem.

Ti, kteří pravidelně sázejí jen kroutí hlavou nad tím, že chce ministerstvo financí tento způsob sázek v Česku zakázat. Úředníci ale chtějí, aby se k sázení nemohli dostat hlavně děti. To prý na internetu není problém. Zákon zpřísňuje i tresty. Nově budou hrozit tři roky za mřížemi a desetimilionová pokuta.

Firmy se zlobí

Kvůli chystanému zákonu se zlobí hlavně zahraniční firmy. Tuzemské kanceláře totiž on-line sázky nenabízejí, mají totiž strach o licenci
Zákon má zakázat také reklamu na online sázky. Firmy by tak musely
stáhnout svá loga i například z dresů fotbalových klubů.

Podle zástupců sportovních klubů to bude ale velká škoda. Tyto firmy totiž běžně sponzorují i kluby v zahraničí. Jenže ani zahraniční klub by logo při utkání v Česku nesměl mít. Pokud by k nám přijel třeba slavný AC Milán a logo z dresů nesundal, hrozila by mu podle ministerstva pokuta.

Stížnosti u Evropského soudu

Zahraniční firmy zvažují, že zákon napadnou u Evropského soudu,
Ministerstvo se toho nebojí.

Zákon by měl přijít do Parlamentu v březnu. Pokud ho poslanci a senátoři schválí, začne platit od roku 2009.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz