Zpravodajství

Chce Topolánek přejmenovat ministerstvo vnitra?

Chce Topolánek přejmenovat ministerstvo vnitra?
Zdroj: TV Nova

O pořádný rozruch se postaral premiér Mirek Topolánek. V rozhovoru pro Mladou frontu uvedl, že ministerstvo vnitra by se mělo změnit na ministerstvo vnitřních věcí. Hned se začalo spekulovat o tom, kolik přejmenování bude stát.

Název ministerstvo vnitra, by tak v budoucnu měla nahradit nová značka. Premiér Mirek Topolánek chce aby se vnitro jmenovalo ministerstvo vnitřních věcí. Alespoň tak vyzněl rozhovor, který premiér poskytl novinám. V něm mluvil o změnách v byrokracii a o zrychlení práce úředníků.

Každá změna jména sebou ale nese velké finanční náklady

Změnit se musí hlavičky obálek a dopisních
papírů, cedule, reklamní předměty, ale i registrace služebních aut.

Podle ekonomů se takové změny pohybují většinou v řádech milionů korun, výjimkou nejsou ani stamiliony korun. Je ale pravdou, že by změna možná ministerstvu prospěla. Nová značka by mohla třeba zlepšit jeho obraz v očích veřejnosti.

Podle ankety lidé navrhovali změnu názvu na ministerstvo na ministerstvo organizované korupce, ministerstvo státního bezpeční nebo státního nebezpečí.

Všem těmto spekulacím ale učinil ráznou přítrž mluvčí vlády i ministerstva. Oba možné dementovali.

„Název se v žádném případě měnit nebude, jde o to, aby ministerstvo vnitra nebylo vnímáno jako ministerstvo policie," řekl tiskový mluvčí Úřadu vlády ČR Martin Schmarcz.

Přesto se výraz ministerstvo vnitřních věcí objevuje. údajně jde ale jen o pojmenování změny, která má nastat v jednání s lidmi.

„Ministerstvo vnitřních věcí vyjadřuje nový přístup, který máme, větší otevřenost, komunikaci," řekla Jana Malíková, tisková mluvčí Ministerstva vnitra ČR.

Na ministerstvu se neobávají ani toho, že lidé budou mít v názvech zmatek a nebudou vlastně vědět, jak správně ministerstvo pojmenovat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz