Zpravodajství

Žena přišla o doklady, které prý nikdy neměla

Žena přišla o doklady, které prý nikdy neměla
Zdroj: TV Nova

Velká záhada se objevila v životě jedné ženy z Kraslic na Sokolovsku. Před čtrnácty dny jí někdo ukradl doklady, požádala proto mimo jiné o nový řidičský průkaz. A v to je ten háček, registr si stojí na svém - paní Holínková prý nikdy řidičák neměla. A to i přesto, že před 11 lety úspěšně absolvovala autoškolu.

Žena z Kraslic má auto už několik let. Najezdila v něm tisíce kilometrů. Denně jezdila na nákupy, vozila děti do školy. Dnes může tak akorát utírat prach na volantu.

Paní Ivetě se stalo to, co může potkat každého z nás. Někdo jí ukradl doklady. Když ale žádala na kraslické radnici o řidičák, čekala ji studená sprcha.

Paní Holínková nechtěla věřit svým vlastním uším, když se od úřednice dozvěděla, že nikdy žádný řidičský průkaz nevlastnila.

Úředníci se ale brání. K vydání duplikátu průkazu prý nemají důvod. Jméno majitele totiž nefiguruje v registru řidičů.

Chyba se podle všeho stala před 11 lety. Pokud se jméno Holínková neobjeví ani v centrálním archivu v Brně, bude muset žena najít lidi, kteří jí dosvědčí, že řidičský průkaz měla.

Pokud se bohužel nic takového nepodaří prokázat, nezbývá nic jiného, než tu autoškolu absolvovat znovu.

Svědectví učitele autoškoly ale bude muset podle ministerstva dopravy přesvědčit i soudy. Až ty totiž rozhodnou, že paní Iveta má opravnění řídit auto.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz