Zpravodajství

Na Smíchově havaroval hasičský jeřáb, dvě těžká zranění

Na Smíchově havaroval hasičský jeřáb, dvě těžká zranění

Při cestě na cvičení havarovali v pondělí ráno pražští hasiči. V Kartouzské ulici se tam převrátil jejich jeřáb. Dva hasiči jsou zraněni těžce, jeden lehce. Našemu serveru to sdělila pražská policejní mluvčí Iva Knolová. Nehodu potvrdil i mluvčí pražských hasičů Vít Pernica.

Zdroj: TV Nova

"Nehoda nám byla nahlášena v 10:13," uvedla Knolová. Podle ní utrpěli dva hasiči těžká poranění. Další hasič je zraněn lehce. Nehoda se stala nedaleko polikliniky. Podle našich informací hasiči jeli na cvičení.

Podle mluvčího hasičů Pernici jeli hasiči cvičit do nemocnice Na Homolce. "Nezvládli pravotočivou zatáčku a dostali smyk," řekl bez dalších podrobností Pernica. Podle něj byli hasiči převezeni na vyšetření do nemocnice v Praze-Motole. "Jeden za hasičů měl frakturu bérce a pohmožděné koleno," uvedla Ernestová. Podle ní měl další hasič pohmožděný bérec. Třetí hasič vyvázl od nehody s pohmožděninami zad a krku.

Podle Knolové byly v Kartouzské ulici uzavřeny dva jízdní pruhy. Na místě zasahovali i záchranáři a kolegové zraněných hasičů. Komplikace se nevyhnuly ani hasičům při odstraňování nehody. Když se snažili dostat převrácený jeřáb zpět na kola, přetočili jej na opačnou stranu.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz