Zpravodajství

Zloděj se vyřádil v márnici

Zloděj se vyřádil v márnici

Neznámý zloděj téměř zničil márnici na hřbitově v Moravanech na Pardubicku. Z věžičky ukradl měděné plechy a půlmetrový kříž. Pokud policie pachatele dopadne, hrozí mu až dva roky vězení.

Zdroj: TV Nova

Smutný obrázek ze hřbitova v Moravanech. Před patnácti lety nově opravená márnice se od té doby poprvé stala terčem zloděje. Tam, kde ještě před nedávnem zářila měď, jsou teď obnažené trámy a potrhaná lepenka.

Zloději měli na krádež pravděpodobně dost času. Hřbitov je totiž za vesnicí. Na poničenou márnici upozornili až místní lidé.

Zloději kradli ve velké výšce

Ukrást měděné oplechování nebylo vůbec jednoduché. Zloději museli vylézt do velké výšky a také použít žebřík.

"Škodu odhaduji na 20 tisíc korun, vezmeme-li v úvahu materiál a práci," říká starosta.

Policii by velmi pomohlo, kdyby se na linku 158 obrátili očití svědci. Je totiž možné, že zloděje přímo při činu někdo viděl.

Ve východních Čechách se zdaleka nejedná o jediný případ, kdy zloději kradli měď z církevních staveb. Letos v létě zmizela ze třech kapliček na Andrlově Chlumu u Ústí nad Orlicí celá měděná střecha.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz