Zpravodajství

Vyznavači airsoftu zařídili v Milovicích český rekord!

V Milovicích na Nymbursku se v sobotu konal pokus o zapsání českého rekordu. Na jednom místě se mělo sejít co nejvíce vyznavačů Airsoftového sportu. Tedy lidí, kteří budou mít funkční pistoli na kuličky. Odpoledne pak proběhla největší bitva v historii země.

Jako na bojišti to v sobotu vypadalo v bývalém vojenském prostoru v Milovicích. Ze zásobníku airsoftové pistole lítá jedna kulička za druhou.

Takováhle masová akce se u nás ještě nikdy nekonala. Český rekord nakonec padl. Sešlo se tu přesně 1475 lidí s funkční airsoftovou pistolí.
Bude zapsán do české knihy rekordů.

Oblíbený sport

Airsoft patří u nás mezi oblíbené sporty. A jak bylo vidět, zaujal kluky, holky, mladé i staré. Podle odhadů tady v sobotu padlo 6 milionů kuliček.

A jako u správné střílečky nechyběli ani tady zranění. Při sobotní akci jich bylo hned několik desítek.

Světový rekord drží Švédové

Světový rekord v počtu airsoftových bojovníků na jednom místě drží ve Švédsku. Na střílečku se tam sjelo okolo dvou tisíc lidí. Čeští organizátoři ale věří tomu, že příští rok seveřanům rekord vezmou.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz