Zpravodajství

Žena zemřela po pádu ze skály

Lékaři středočeské záchranky měli v úterý odpoledne napilno. V 17 hodin vyjížděli k ženě, která spadla ze skály. "Utrpěla smrtelné poranění a zasahující lékař konstatoval smrt," řekla serveru nova.cz mluvčí záchranářů Tereza Janečková.

Neštěstí se odehrálo dva kilometry nad přehradou proti proudu Vltavy u Štěchovické přehrady. "Vzhledem k tomu, že se žena nacházela
v nepřístupném terénu, spolupracovali jsme na místě s člunem a
vyprošťovacím vrtulníkem Hasičského záchranné sboru," doplnila mluvčí.

"Čtyřiašedesátiletá žena spadla odhadem ze 4 - 5 metrů a dopadla do
vody na mělčinu a kameny. Způsobila si vážné nitrolební poranění hlavy a zlomeniny obou horních končetin. Byla na místě v bezvědomí,
nedýchala a neměla hmatný puls," řekla nám mluvčí.

K neštěstí vyjížděla rychlá zdravotnická pomoc z Davle a lékař Asociace Samaritánů ČR ze Zbraslavi. Na místě zasahovala také Policie ČR.

Jak uvedla mluvčí středočeské policie pro Prahu - venkov Jana Žďárská, podle vyšetřování žena zemřela bez cizího zavinění. "Přesnou příčinu smrti ale určí až nařízená soudní pitva a posudek znalce," řekla nám Žďárská.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz