Zpravodajství

Poker už možná nebude hazardní hrou

Asociace pokerových klubů se chystá požádat ministerstvo financí, aby jejich hra byla v připravovaném zákoně definována jako dovednostní hra. Podle hráčů je totiž poker sport a ne hazard.

Poker, hra s kamennou tváří, zažívá ve světě obrovský boom. U nás si od loňského léta, kdy byl založen první klub a rozjely se herny na internetu, získal tisíce hráčů. Pro laiky je ale poker spíše riskantní zábava.

Dvanáct pokerových klubů se teď spojilo v asociaci a chtějí prosadit poker jako dovednostní hru.

Jenže na ministerstvu financí je poker vedený jako hra hazardní Asociace klubů se proto chystá požádat ministerstvo, aby mu v připravovaném herním zákoně tuto nálepku smazalo a poker by se směl hrát kdekoliv.

Letos v září ministerstvo zakázalo pokerový turnaj, na který mířily stovky hráčů i ze zahraničí. Důvod? Pokerový turnaj v Aši nebyl nikým povolen, nepořádalo ho kasino, byly to fyzické osoby.

V Rusku je to poker oficiálně brán jako sport a dostávají na to granty
jako je třeba na fotbal.

Poker je především zábava, je to hra o umu, kde nerozhoduje štěstí. Je to sport podobně jako šachy nebo mariáš.

Tvrdí hráči a doufají, že ministerstvo na jejich hru změní názor Herní zákon předloží Ministerstvo financí vládě do konce tohoto roku.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz