Zpravodajství

Znásilněná žena dostala půl roku vězení a rány bičem

Soud v Saudské Arábii shledal znásilněnou ženu vinnou z toho, že se vyskytovala v přítomnosti cizího muže. To je pro vdané ženy v v této zemi trestné. Čeká ji tak půlroční vězení a 200 ran bičem.

Znásilněná žena odsouzená k půr roku vězení a bičování. Pro Evropanku cosi nepředstavitelného, pro ženu ze Saúdské Arábie holá skutečnost. Pohybovala se ve společnosti cizího muže, a proto bude potrestaná. Nic na tom nemění ani fakt, že tento muž ji spolu s dalšími šesti znásilnil.

Vše se stalo vloni. 19letá žena se potkala se známým, který jí měl předat fotky z dětství. Prý kompromitující. Jejich setkání ale skončilo únosem a opakovaným znásilněním. Soud nejprve udělil útočníkům velmi nízké tresty. A také znásilněná se jednoho dočkala.

Soudce jí tehdy řekl: I ty jsi do toho byla zapletená a zasloužíš si 90 ran bičem.

Znásilněná se proti rozsudku odvolala. A promluvila o něm s médii. Za to se od soudu dočkala dvojnásobného počtu ran bičem a půl roku za mřížemi. Soud zvýšil trest i sedmi násilníkům.

A právě toho se ženy v pouštním království nejvíc bojí. I přesto, že vláda přišla nedávno s několika reformami, život saúdskoarabských žen provázejí tvrdá pravidla. Nemohou řídit auto nebo jít k volbám. Bez svolení manžela nemohou cestovat ani se nechat operovat.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz