Zpravodajství

Znásilněná žena dostala půl roku vězení a rány bičem

Soud v Saudské Arábii shledal znásilněnou ženu vinnou z toho, že se vyskytovala v přítomnosti cizího muže. To je pro vdané ženy v v této zemi trestné. Čeká ji tak půlroční vězení a 200 ran bičem.

Znásilněná žena odsouzená k půr roku vězení a bičování. Pro Evropanku cosi nepředstavitelného, pro ženu ze Saúdské Arábie holá skutečnost. Pohybovala se ve společnosti cizího muže, a proto bude potrestaná. Nic na tom nemění ani fakt, že tento muž ji spolu s dalšími šesti znásilnil.

Vše se stalo vloni. 19letá žena se potkala se známým, který jí měl předat fotky z dětství. Prý kompromitující. Jejich setkání ale skončilo únosem a opakovaným znásilněním. Soud nejprve udělil útočníkům velmi nízké tresty. A také znásilněná se jednoho dočkala.

Soudce jí tehdy řekl: I ty jsi do toho byla zapletená a zasloužíš si 90 ran bičem.

Znásilněná se proti rozsudku odvolala. A promluvila o něm s médii. Za to se od soudu dočkala dvojnásobného počtu ran bičem a půl roku za mřížemi. Soud zvýšil trest i sedmi násilníkům.

A právě toho se ženy v pouštním království nejvíc bojí. I přesto, že vláda přišla nedávno s několika reformami, život saúdskoarabských žen provázejí tvrdá pravidla. Nemohou řídit auto nebo jít k volbám. Bez svolení manžela nemohou cestovat ani se nechat operovat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz