Zpravodajství

VIDEO: Při požáru zemřela v domě žena

VIDEO: Při požáru zemřela v domě žena

Ve středu ráno se stala tragická událost v Blümlově ulici v Brně-Chrlicích. V útrobách domu zemřela 38letá žena. Záchranáři převezli 42letého muže s těžkými poraněními do nemocnice. Našemu serveru to sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Zdroj: HZS

"Požár byl operačnímu středisku HZS ohlášen 35 minut po půlnoci a na místo vyjely čtyři jednotky hasičů - profesionální jednotky ze stanic v Lidické, Bauerově a v ulici Tuřanka v Brně, a místní dobrovolná jednotka z Chrlic," uvedl mluvčí. Podle něj hořel přízemní dům, který měl obytné prostory téměř 100 metrů čtverečních.

"U domu hasiči našli popáleného 42letého muže a zjistili, že uvnitř zřejmě zůstala 38letá žena," uvedl Haid. "Zdravotní stav pacienta je natolik dobrý, že lze očekávat jeho brzké propuštění do domácího léčení," uvedla mluvčí nemocnice U svaté Anny Naďa Kuklínková.

Nadýchala se zplodin

Oheň se rozšířil i na půdu. "Při hašení v dýchacích přístrojích v silně zakouřeném domě hasiči pátrali po pohřešované ženě. Obyvatelku domu našli bez známek života v přístavku ve dvoře," uvedl Haid s tím, že žena se zřejmě udusila toxickými zplodinami.

Oheň zničil interiér pokoje a kuchyně domu, poškodil i strop a část střechy. Škodu hasiči předběžně vyčíslili na 300 tisíc korun.

Brno: požárů plno

Brněnští hasiči zažívají hodně smutné Vánoce. Během svátků je to už druhý velký požár, při kterém umírali lidé. V sobotu před Štědrým dnem uhořeli v objektu dva bezdomovci i se svými psy. Pravděpodobně se sami nešťastnou náhodou upálili, když si ve skladu rozdělali oheň.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz