Zpravodajství

VIDEO: Pohřeb Bhuttové, další mrtví!

VIDEO: Pohřeb Bhuttové, další mrtví!

Chaos ovládl Pakistán. Proběhl pohřeb Bhuttové, bylo zabito několik lidí. Mrtvý je i další politik. Policie má rozkaz střílet do agresivního davu.

 Se zavražděnou političkou se loučil statisícový dav

Lidé pláčí, křičí a v zoufalství se bijí do hlavy. „Bhuttová je živá, Bénazír žije", skandují mnozí z nich. Na místě jsou členové její nejbližší rodiny včetně manžela a dětí. Davy lidí se tlačí na auto s rakví s ostatky političky.

Takový byl obraz pátečního rozloučení se zavražděnou političkou. Pohřeb se konal podle islámské tradice brzy po úmrtí v provincii Sindt.

 

Další mrtvý politik

Při dalším výbuchu zahynul další politik - kandidát vládní strany spolu ze svými poradci. Uvedla to agentura Reuters.

Chaos a rozkaz ke střelbě

Dav rozzuřených lidí dnes v pákistánském Péšávaru na severozápadě země vyraboval a vypálil úřad provládní strany Pákistánská muslimská liga Kaide Azam (PML-QA). Pokračují tak nepokoje, které na různých místech Pákistánu vypukly ve čtvrtek poté, co byla opoziční vůdkyně Bénazír Bhuttová zavražděna.
V provincii Sindh, odkud Bhuttová pocházela a která je baštou jejích stoupenců, dnes dala provinční vláda ozbrojeným silám právo rozhánět protesty ostrou střelbou. "Ano, střílejte na každého, kdo chce poškodit život obyčejných lidí a veřejný majetek," prohlásil ministr vnitra vlády provincie Sindh Akhtár Zaman.
Dav asi 1500 lidí vyšel v Péšávaru do ulic, skandoval "Bhuttová žije", vypálil úřad provládní strany a kamenoval místní kino.
Podle dostupných informací bylo zatím v Pákistánu při nepokojích, které po vraždě Bhuttové vypukly, zabito nejméně jedenáct lidí. V Karáčí, největším pákistánském městě a hlavním městě provincie Sinh, během noci skupiny mladíků zapalovaly automobily a obchody. "Od uplynulé noci tu byla napáchána spousta škod. Obchody, auta i vládní budovy byly vypáleny," řekl Azhár Alí Farúkí, vysoký policejní důstojník z Karáčí.
"Snažíme se mít situaci pod kontrolou, ale emoce lidí jsou velmi rozjitřené," dodal. Po rozednění je zatím situace v Karáčí relativně klidná. Ulice byly dnes ráno prakticky vylidněné, obchody zůstaly zavřené a po městě hlídkují příslušníci policie a polovojenských jednotek.

Nova.cz, Reuters

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz