Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Riskantní jízda skončila čelním nárazem do zdi!

Nepřiměřená rychlost na namrzlé vozovce. To byla hlavní příčina dvou dopravních nehod, které se staly v neděli odpoledne na Náchodsku. V obou případech to řidiči odnesli těžkým zraněním a skončili v nemocnici.

První nehoda se stala v půl jedné odpoledne na silnici 33 v Jaroměři. "Řidič jedoucí směrem od Náchoda nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky, na namrzlé silnici dostal smyk a čelně narazil do betonového sloupu," řekla serveru nova.cz náchodská policejní mluvčí Eva Prachařová.

Z auta museli řidiče vyprostit hasiči

"Na místě zasahovali záchranáři i hasiči, kteří museli muže cizí národnosti z auta vyprostit. Řidič utrpěl těžké zranění a byl odvezen do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," doplnila mluvčí.

I za druhou vážnou nehodou stojí riskantní rychlá jízda na zledovatělé silnici. Stala se jen pár minut na to na silnici první třídy u obce Dolní Radechová ve směru do Náchoda.

"Řidič i v tomto případě nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky. V zatáčce proto dostal smyk a narazil autem čelně do opěrné kamenné zdi," řekla Prachařová k druhé nehodě.

Náchodská policie nabádá k opatrnosti

"Utrpěl vážná poranění a byl převezen do náchodské nemocnice. Spolu s ním jelo ve voze i dítě, to podle našich informací vyvázlo nezraněné. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči i policie," dodala mluvčí.

Náchodská policie přitom varuje řidiče, že by při jízdě měli být obzvlášť opatrní. "Na Náchodsku padá drobná ledová krupička, která namrzá a silnice jsou proto kluzké. Policie proto řidičům doporučuje zpomalit a přizpůsobit svou jízdu povaze vozovky," zdůraznila mluvčí.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz