Zpravodajství

Pády dělníků: smrt a těžké zranění

Nešťastná událost se stala v pondělí dopoledne v Praze 15 - Hostivaři. Při opravě domu tam ze zhruba šestimetrové výšky spadl 20letý dělník, který utrpěl vážná zranění. Našemu serveru to sdělil pražský hasič Milan Malina. V Ostravě 27letý dělník pád z 10 metrů nepřežil. Zřejmě spadl na dno výtahové šachty.

Podle policie zemřel v Ostravě stavební dělník. Hasiči zase uvádějí, že mrtvý byl zaměstnán u bezpečnostní služby. Zatím není jasné, co přesně se na staveništi stalo. Mladý muž byl naposledy viděn v neděli večer okolo 19:00. "Příčina úmrtí a okolnosti pádu jsou předmětem dalšího vyšetřování," řekla mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková.

"V době příjezdu záchranářů byl mladý muž již mrtev a záchranáři mu nedokázali pomoci," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Tělo z šachty pak museli vytáhnout hasiči.

V Praze poranění páteře

"Muž utrpěl vážné poranění páteře," sdělila našemu serveru mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová. "Byl převezen do nemocnice v Praze-Vinohradech," řekla. Dělník ale komunikoval, nebyl v bezvědomí. Pod mužem se utrhl čerstvě vybetonovaný balkon.

"Mladík leží na chirurgii, jeho stav je stabilizován," řekl mluvčí Vinohradské nemocnice Jana Jelínková. "Nicméně jej čeká operace páteře," dodala.

"Informaci o události jsme dostali krátce po deváté hodině," uvedl Malina. V Daliborově ulici po pádu dělníka odpadla i část omítky. Byla poškozena i plynová přípojka. Tu se ale do 10:00 hasičům podařilo opravit. Na místo vyjel i statik.

Případem se pravděpodobně začne zabývat i Úřad bezpečnosti práce.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz