Zpravodajství

Pády dělníků: smrt a těžké zranění

Nešťastná událost se stala v pondělí dopoledne v Praze 15 - Hostivaři. Při opravě domu tam ze zhruba šestimetrové výšky spadl 20letý dělník, který utrpěl vážná zranění. Našemu serveru to sdělil pražský hasič Milan Malina. V Ostravě 27letý dělník pád z 10 metrů nepřežil. Zřejmě spadl na dno výtahové šachty.

Podle policie zemřel v Ostravě stavební dělník. Hasiči zase uvádějí, že mrtvý byl zaměstnán u bezpečnostní služby. Zatím není jasné, co přesně se na staveništi stalo. Mladý muž byl naposledy viděn v neděli večer okolo 19:00. "Příčina úmrtí a okolnosti pádu jsou předmětem dalšího vyšetřování," řekla mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková.

"V době příjezdu záchranářů byl mladý muž již mrtev a záchranáři mu nedokázali pomoci," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Tělo z šachty pak museli vytáhnout hasiči.

V Praze poranění páteře

"Muž utrpěl vážné poranění páteře," sdělila našemu serveru mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová. "Byl převezen do nemocnice v Praze-Vinohradech," řekla. Dělník ale komunikoval, nebyl v bezvědomí. Pod mužem se utrhl čerstvě vybetonovaný balkon.

"Mladík leží na chirurgii, jeho stav je stabilizován," řekl mluvčí Vinohradské nemocnice Jana Jelínková. "Nicméně jej čeká operace páteře," dodala.

"Informaci o události jsme dostali krátce po deváté hodině," uvedl Malina. V Daliborově ulici po pádu dělníka odpadla i část omítky. Byla poškozena i plynová přípojka. Tu se ale do 10:00 hasičům podařilo opravit. Na místo vyjel i statik.

Případem se pravděpodobně začne zabývat i Úřad bezpečnosti práce.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz