Zpravodajství

Video: Dvě houkající sanitky v sobě!

Video: Dvě houkající sanitky v sobě!

Neobvyklá dopravní nehoda se stala v noci na dnešek v Praze. Zdejší policisté podobný případ snad ještě ani nepamatují. V centru hlavního města se totiž srazily dvě houkající sanitky.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

K nehodě došlo na Strossmayerově náměstí. Aut tu jezdí dost málo. Už jen kvůli tomu, že je to tu samá jednosměrka a dokonce částečně i pěší zona.

Řidič jedné sanitky tvrdí, že jel k pacientovi. A měl prý zapnutý maják. Jenomže to samé tvrdí i řidič druhé sanitky. Rozhodovat ale stejně bude to, který řidič měl v tu chvíli na semaforu zelenou.

Podle všeho to vypadá, že světlá houkající sanitka měla před žlutou houkající sanitkou na křižovatce přednost. Každopádně pro pravděpodobného viníka, jednoho řidiče záchranky, musela přijet třetí sanitka. Při nehodě utrpěl lehčí zranění. Na místo přijela i čtvrtá sanitka. Z druhé posádky ale nikdo zraněn nebyl.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz