Zpravodajství

VIDEO: Mrtvola v léčebně: vraždil chovanec?

VIDEO: Mrtvola v léčebně: vraždil chovanec?
Zdroj: TV Nova

Policie obvinila jednačtyřicetiletého muže, který měl zavraždit pacienta psychiatrické léčebny v Kosmonosích. Svou obět chtěl spálit v kontejneru. Ostatky nalezli až hasiči při likvidaci plamenů. Situaci sleduje reportér Michal Kratochvíl.

Jedenačtyřicetiletý muž byl policisty obviněn z trestného činu vraždy a byl podán návrh na vzetí do vazby. O tom, zda skončí ve vazbě, by měl soudce rozhodnout v pondělí. To by také měla pitva ukázat, zda byla oběť živá ve chvíli, kdy kontejner pachatel zapaloval.

Obviněný v pátek dopoledne opustil bez povolení pavilon ochranné psychiatrické léčby. Pátrala po něm i policie.

Skrýval se mezi ploty?

Celou dobu se ale vrah zřejmě skrýval mezi ploty léčebny a čekal na svou oběť. Zda ale skončí před soudem, nikdo nedokáže odhadnout. Jeho psychologická porucha ho totiž může zprostit viny.

Podobná tragédie se ale může kdykoliv opakovat. Některé pavilony ochranné psychiatrické léčby nejsou dokonale zabezpečené. Pacienti z nich mohou kdykoliv utéct.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz