Zpravodajství

Kauza Zelenka: policisté odmítají jakékoliv násilí

Před Krajským soudem v Hradci Králové pokračuje hlavní líčení v případu bývalého zdravotníka Petra Zelenky. Kriminalisté u soudu odmítli nařčení Petra Zelenky, že ho při výslechu po zatčení bili a vyvíjeli na něj psychický nátlak. Zelenku obžaloba viní ze sedmi vražd a deseti pokusů o vraždu pacientů v havlíčkobrodské nemocnici, v případě prokázání viny mu hrozí až doživotí.

"Žádné fyzické násilí proti obžalovanému nebylo z mé strany ani ze strany jiných policistů. Zelenka vypovídal sám, spolupracoval. Nedošlo ani k žádnému psychickému nátlaku," řekla dnes před soudem kriminalistka Hana Kvasničková.

Shodně vypovídal i další policista Jan Lomnický. "Když Zelenku přivedli k výslechu, měl na hlavě krvácivé zranění, které utrpěl při sundávání pout, nabídli jsme mu lékařské ošetření, ale on to odmítl," řekl Lomnický. Žádné pochybení při zatčení a výslechu Zelenky nezjistila ani Inspekce ministra vnitra.

Zelenka výpovědi policistů označil za lež a znovu zopakoval, že mu při výsleších vyhrožovali a bili ho.

Před soudem dopoledne vypovídalo také několik bývalých kolegyň z oddělení ARO havlíčkobrodské nemocnice, které hodnotily Zelenku jako pracovitého kolegu. "Jeho přístup k pacientům byl dobrý, neměla jsem s ním nikdy žádné problémy," řekla jedna ze sester.

Soud má na pondělí naplánovány výslechy dalších svědků, v úterý by před soudem v případu měli vypovídat znalci a do pátku bude na programu čtení listinných důkazů. Hlavní líčení je naplánováno také na 19. a 21. února.

Hradecký soud vraždy z havlíčkobrodské nemocnice projednával již od 21. do 25. ledna. Zelenka se před soudem přiznal k podání heparinu pěti pacientům, u ostatních si údajně podrobnosti nevybavuje. Obžalovaný prý pacientům lék na ředění krve podával proto, aby zažil akci. Údajně ho podával od května do září 2006, pacienti vykrváceli.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz