Zpravodajství

Žena za mikrofonem to rozjede již v úterý

Žena za mikrofonem to rozjede již v úterý
Zdroj: www.chocolatejesus.cz

Tři kapely, tři zpěvačky, třináct společných koncertů. Tak bude vypadat turné, nazvané příznačně Žena za mikrofonem tour, které odstartuje již v úterý olomouckém klubu 15 minut.

Tuzemské rockové klubové kapely Matahari, Chocolate Jesus a NIL spojily své síly a vydávají se na jarní koncertní štaci po celé České republice. Navštíví jak klasickou trojku měst Praha, Brno, Ostrava, ale i města menší. Mezi zastávky bude patřit například pardubický Žlutý pes, plzeňské Anděl Café, Modrý Trpaslík v České Třebové nebo krnovský Kofola klub.

Cílem společných koncertů je představit tyto tři skupiny, které na české scéně nejsou sice žádnými nováčky, neprobojovaly se však zatím do širšího povědomí. Přestože všechny tři kapely hrají již několik let, svojí debutovou desku vydaly teprve v loňském roce. Matahari v listopadu loňského roku nahráli pod taktovkou Milana Cimfeho debut Jistota se houpá, který vyšel jako příloha časopisu Report. Chrudimští Chocolate Jesus vydali loni na jaře album Různá chemie a kapela NIL, která se dostala v roce 2005 do finále soutěže Coca Cola Popstar, svou první desku pojmenovala The River Springs.

Všichni příznivci neotřelých rockových melodií se mohou těšit na tři zajímavé ženské hlasy - Kristýnu Kudrnáčovou (Chocolate Jesus), Žántí (Matahari) a Hanku Kosnovskou (NIL), ale také na další skvělé hudebníky za bicími či kytarami. Každá kapela je ve svém stylu něčím specifická. Matahari zaujme drsnějším rockem, Chocolate Jesus energií a NIL melancholickými melodiemi.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz