Zpravodajství

VIDEO: Při požáru stohu našli hasiči mrtvolu muže

VIDEO: Při požáru stohu našli hasiči mrtvolu muže

Při čtvrtečním požáru stohu u obce Štěměchy na Třebíčsku našli hasiči mrtvolu muže. "Okolnosti vzniku požáru i mužovy smrti vyšetřuje policie, nové informace zatím nemáme," řekl serveru nova.cz mluvčí třebíčské policie Stanislav Rampír.

Zdroj: TV Nova

"Tělo bylo odesláno na soudní pitvu," řekl operační důstojník třebíčských policistů.

"Na okraji stohu našli hasiči ohořelé tělo," potvrdil operační důstojník krajských hasičů.

"Ve čtvrtek ve večerních hodinách došlo k požáru stohu slámy. V průběhu hašení požáru byla na okraji stohu nalezena ohořelá mrtvola muže,"řekl serveru nova.cz mluvčí třebíčské policie Stanislav Rampír.

"Policie šetřením zjistila, že mrtvý muž je z Třebíčska narozen v roce 1967. Z důvodu zjištění příčiny jeho úmrtí byla nařízena soudní pitva. Výsledek bude znám počátkem příštího týdne," doplnil Rampír. 

Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na 70 000 korun.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla do agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce v Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz