Zpravodajství

VIDEO: Paroubek se vrátil ze Sýrie. Přivezl cukroví

VIDEO: Paroubek se vrátil ze Sýrie. Přivezl cukroví
Zdroj: TV Nova

Řada politiků v čele s premiérem Topolánkem ostře kritizuje návštěvu Jiřího Paroubka v Sýrii. Nelíbí se jim hlavně skutečnost, že se předseda ČSSD sešel s představiteli tamní politické strany Baas, která podporuje mezinárodní terorismus.

Jiří Paroubek který se včera ze Sýrie vrátil, se ale hájí tím, že neudělal nic špatného a že za vším stojí jen štvavá kampaň ODS.

Svůj výlet do kontroverzní Sýrie vysvětloval Jiří Paroubek už na letišti. "Žádná dohoda o spolupráci, žádné memorandum. Studijní cesta! To je bouře ve sklenici vody," prohlašoval Paroubek.

Topolánek Paroubka kritizuje...

Jeho návštěvu ale v posledních dnech ostře kritizoval premiér i odborníci na zahraniční politiku. "Cesta Jiřího Paroubka je v rozporu s českými zahraničněpolitickými zájmy," řekl Topolánek.

Europoslankyně za stranu SNK-ED si zase myslí, že Paroubkova cesta je "zásadně v rozporu s evropskou zahraniční politikou". Ta požaduje po Sýrii propuštění politických vězňů, ukončení stanného práva a nevměšování v Libanonu.

Podle Paroubka ale premiér jen odvádí pozornost od neúspěšného jednání o radaru v USA. "Pan Topolánek vystupoval, jako by měl široký mandát. On ho má ale tak slabý, jak v současné době prezident Bush," rýpnul si do premiéra předseda nejsilnější opoziční strany.

Komunisté ho podporují 

Komunisté Paroubkovy sólové cesty na Blízký východ podporují. Strana zelených však bude chtít vysvětlení. "Budeme požadovat po panu Parobkovi informace o cestě a výsledky jednání," řekla televizi Nova první místopředsedkyně zelených Dana Kuchtová.

Ať už měla cesta politický výsledek, či nikoli, předseda rozhodně nezapomněl na suvenýry. Asistentkám na sekretariátě přivezl cukrovinky a také ozdobný ubrus.

Jiří Paroubek kritiku svých zahraničních cest ignoruje. Do konce roku se chystá na vlastní pěst navštívit ještě Izrael a Palestinu.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz