Zpravodajství

Bývalý fotbalista Liberce Zbyněk Pospěch havaroval, zřejmě řídil opilý

Český fotbalista Zbyněk Pospěch měl v neděli ráno v Brně autonehodu, po níž se odmítl podrobit zkoušce na přítomnost alkoholu v krvi. Podle policie havaroval útočník Artmedie Petržalka patrně kvůli vysoké rychlosti a nejspíš řídil pod vlivem alkoholu.

Nedaleko sjezdu z dálnice v Hněvkovského ulici Pospěch narazil do svodidel. "Odmítl odběr krve i tester, takže jsme zahájili správní řízení," řekl policejní operační důstojník.

Vyvázl bez zranění

Podle generálního manažera Artmedie Petra Kašpara vyvázl fotbalista z nehody zřejmě nezraněn. "Podle informací, co mám, by se měl počátkem týdne zapojit do klubové přípravy," řekl v telefonickém rozhovoru Kašpar. Funkcionář nechtěl předjímat, jak klub na incident zareaguje. "S hráčem jsem ještě ani nemluvil," uvedl Kašpar.

Více informací zatím neměl ani Julius Kramarič, právní zástupce hráčské agentury Sport Chovanec, jež fotbalistu zastupuje. "S hráčem jsem dosud nemluvil, ale doslechl jsem se, že způsobil nehodu pod vlivem alkoholu," řekl Kramarič.

Někdejší opora Slovanu Liberec Pospěch strávil poslední sezonu v Norsku, kde s klubem Odd Grenland sestoupil do druhé ligy. V zimě přestoupil do Artmedie, která bojuje o slovenský titul. V sobotu byl Pospěch jedním z hlavních strůjců výhry bratislavského klubu 2:0 v Trnavě, kde vstřelil druhý gól. Petržalka má na druhém místě tabulky jednobodovou ztrátu na vedoucí Žilinu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz