Zpravodajství

EXKLUZIVNÍ AUDIO: Kamarád zabitého vojáka: Na Milana čekal malý syn!

EXKLUZIVNÍ AUDIO: Kamarád zabitého vojáka: Na Milana čekal malý syn!

Český voják, který v pondělí zahynul na jihu Afghánistánu, po sobě zanechal ročního syna a rozestavěný dům. Podle kamaráda Michala z policejní školy nikdy nikoho nepodrazil, ani nenechal "ve štychu". Rodina vojáka na Žďársku zvládá jeho smrt těžce.


"S Milanem se známe z policejní školy. Nastupovali jsme spolu do služby v Praze, byl to velmi čestný, férový člověk," svěřil se pro Hitrádio Vysočina Michal.

Milanu Štěrbovi bylo něco přes 30 let a doma na Ždársku na něj kromě manželky čekal i zhruba roční syn. „Mluvil jsem se společným kamarádem, který byl přímo u jeho rodiny. Všichni to snáší velice těžce, jak už to v takových případech bývá. Malému bylo něco kolem roku. Dítě ho bude potřebovat a on tady nebude," posteskl si Michal.

Rodině Štěrby zaslal v úterý kondolenci také prezident Václav Klaus. Její znění si můžete přečíst zde.

Českého vojáka zabil v pondělí v afghánské provincii sebevražedný atentátník, který najel automobilem proti konvoji NATO. Při incidentu zemřeli dva Dánové a další dva Češi utrpěli zranění.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz