Zpravodajství

VIDEO: V Brně hořel centrální hřbitov

VIDEO: V Brně hořel centrální hřbitov

Pořádné drama zažili v sobotu návštěvníci brněnského ústředního hřbitova. Pár hodin po poledni začal hořet jeden z hrobů a během chvilky byla část hřbitova v plamenech. Jen zázrakem nedošlo k žádnému zranění.

Zdroj: TV Nova

Oheň vzplál s největší pravděpodobností od svíčky na hrobě a v silném větru se rychle rozšířil na stromy a keře. Několik desítek přihlížejících mohlo jen doufat, že plameny jim neodříznou únikovou cestu.

Policisté na oheň nestačili

Jako první na místo přijeli policisté a zkoušeli zlikvidovat oheň vlastními silami. Jenže hasicí přístroje ze zásahového vozidla byly po chvíli prázdné a plameny pohlcovaly další hroby.

Museli tedy přijet hasiči s cisternami. Chvíli sice nevěřili tomu, že budou hasit hřbitov, ale pak stačil jeden silný proud vody a na místě zůstalo jen doutnající spáleniště.

Zdroj: TV Nova

Svíčky musí být v plechu 

Zapálení obyčejné svíčky je bráno jako manipulace s otevřeným ohněm na veřejnosti a jako takové má svá pravidla. Svíčka musí být v nehořlavém obalu. Pokud jsou v blízkosti stromy nebo jiné hořlavé předměty, měla by být opatřena také plechovým víčkem.

V opačném případě nese odpovědnost za škody člověk, který svíčku zapálil. Při nedodržení bezpečnostních pravidel tak může velikonoční návštěva hřbitova skončit i mnohatisícovými náhradami škod nebo dokonce obviněním z obecného ohrožení.

To ale s největší pravděpodobností nebude případ sobotního požáru. Hroby jsou totiž tak poničené, že nikdo nedokáže určit, kde vlastně plameny vznikly.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz