Zpravodajství

VIDEO: V Brně hořel centrální hřbitov

VIDEO: V Brně hořel centrální hřbitov

Pořádné drama zažili v sobotu návštěvníci brněnského ústředního hřbitova. Pár hodin po poledni začal hořet jeden z hrobů a během chvilky byla část hřbitova v plamenech. Jen zázrakem nedošlo k žádnému zranění.

Zdroj: TV Nova

Oheň vzplál s největší pravděpodobností od svíčky na hrobě a v silném větru se rychle rozšířil na stromy a keře. Několik desítek přihlížejících mohlo jen doufat, že plameny jim neodříznou únikovou cestu.

Policisté na oheň nestačili

Jako první na místo přijeli policisté a zkoušeli zlikvidovat oheň vlastními silami. Jenže hasicí přístroje ze zásahového vozidla byly po chvíli prázdné a plameny pohlcovaly další hroby.

Museli tedy přijet hasiči s cisternami. Chvíli sice nevěřili tomu, že budou hasit hřbitov, ale pak stačil jeden silný proud vody a na místě zůstalo jen doutnající spáleniště.

Zdroj: TV Nova

Svíčky musí být v plechu 

Zapálení obyčejné svíčky je bráno jako manipulace s otevřeným ohněm na veřejnosti a jako takové má svá pravidla. Svíčka musí být v nehořlavém obalu. Pokud jsou v blízkosti stromy nebo jiné hořlavé předměty, měla by být opatřena také plechovým víčkem.

V opačném případě nese odpovědnost za škody člověk, který svíčku zapálil. Při nedodržení bezpečnostních pravidel tak může velikonoční návštěva hřbitova skončit i mnohatisícovými náhradami škod nebo dokonce obviněním z obecného ohrožení.

To ale s největší pravděpodobností nebude případ sobotního požáru. Hroby jsou totiž tak poničené, že nikdo nedokáže určit, kde vlastně plameny vznikly.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz