Zastupitelstvo Středočeského kraje zvolilo v úterý opět Petru Peckovou (STAN) hejtmankou. Ve vedení kraje je od roku 2020. Na síti X o tom informoval radní Středočeského kraje Petr Borecký (STAN). "Za sebe mohu slíbit, že i nadále budu svoji funkci vykonávat co nejlépe jak dovedu a se svými kolegyněmi a kolegy budeme jako doposud dělat jak kroky populární, tak i ty, které populární nebudou, ale které dokončí transformaci středočeské veřejné dopravy v moderní veřejnou dopravu 21. století," slíbil Borecký. Starostové v kraji povládnou s koalicí SPOLU.
Hejtmanem Libereckého kraje se v pátek před polednem stal Martin Půta (SLK). "Ustavující krajské zastupitelstvo mě zvolilo počtvrté hejtmanem Libereckého kraje," uvedl na síti X. Půta tak pokračuje ve funkci, do které nastoupil po krajských volbách v roce 2012. V kraji povládnou Starostové pro Liberecký kraj s koalicí SPOLU.