Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.10. 2017 21:01
rozuzlení případu

Bratry unesli v pátek třináctého. Je konec pátrání, oznámila policie!

Zdroj: TV Nova

Po dvou týdnech policisté zrušili pátrání po pohřešovaných bratrech unesených z dětského centra ve Strakonicích. Únos měli spáchat jejich rodiče. Právě ti se ve čtvrtek večer sami přihlásili policii na Slovensku.

Policisté pátrání vyhlásili 13. října, právě v ten den totiž rodiče děti navštívili a unesli z dětského domova. " Bratři byli rodičům odebráni na základě rozhodnutí soudu. K únosu chlapců využili povolenou návštěvu," řekl tehdy k případu policejní mluvčí Jiří Matzner.

 

Ačkoliv případ vypadal beznadějně a nebylo jasné, jestli rodiče s dětmi neprchli třeba do Rakouska, v pátek policisté oznámili dobrou zprávu. "Děti jsou v pořádku," řekla TN.cz mluvčí policie Lenka Krausová s tím, že se rodiče sami přihlásili na policii.

 

 

Udělali tak ale na území jiného státu, nyní se proto bude teprve rozhodovat o tom, jestli budou vydáni do ČR. "Dvojice se po dohodě s policisty Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Strakonice dobrovolně přihlásila včera ve večerních hodinách na Slovensku a byla zadržena při předání dětí do tamního krizového centra," sdělila mluvčí. "Všem děkujeme za spolupráci," dodala.


ČTĚTE TAKÉ:

Ztracené děti: 11 nejznámějších případů světa
Co udělat proto, aby se vám NEZTRATILO DÍTĚ

lud TN.cz