Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 3. 2018
nový výzkum

Češi sledují televizi čím dál víc. Každý skoro 4 hodiny denně

Sledování televize
Zdroj: isifa.com

S nástupem počítačů a internetu předpovídali odborníci televizi velký úpadek sledovanosti. Ten se však nekoná, spíše naopak. Televize se v českých domácnostech těší stále větší oblibě. Dokazuje to nový výzkum agentury Nielsen Admosphere. Průměrný Čech podle něj stráví každý den u televizní obrazovky 3 hodiny a 45 minut.

Výzkum ukazuje, že televizi má v současnosti 95 procent českých domácností. Doba, kterou u ní průměrný Čech tráví, navíc každým rokem roste. Před 10 lety se lidé zdrželi u obrazovky v průměru téměř 3 h a 15 minut. Nyní lidé sledují televizi ještě o půl hodiny déle.

 

Diváci jsou také více náročnější a vysílání tak sledují i v lepší kvalitě. Téměř dvě třetiny domácností přijímají stanice v rozlišení HD. Minimálně jeden televizor s plochou obrazovkou má pak doma 90 procent diváků.

 

Češi si ovšem oblíbili i další moderní technologie. Alespoň jeden chytrý telefon má 59 procent domácností. Notebook pak najdeme u 56 procent. Meziročně stoupl i počet tabletů. Naopak každým rokem klesá počet stolních počítačů. Ty má doma už jen 37 procent respondentů.

 

 

Výzkum prováděla agentura Nielsen Admosphere pro Asociaci televizních organizací. V roce 2017 se ho zúčastnilo celkem 27 506 lidí starších 15 let. Data se od respondentů získávala prostřednictvím elektronického měření, které probíhalo v 19 038 domácnostech.

jva TN.cz
Reklama