Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Aktualizováno 12.12. 2018 01:29
výstraha meteorologů

Kolona na D1 se konečně rozjela, policie nabádá k opatrnosti

Zdroj: TV Nova

V Česku bude až do zítřejšího rána vydatně chumelit. Na některých místech může napadnout až 20 centimetrů sněhu. Od úterního večera se také tvoří náledí. Velmi špatné podmínky na silnicích už v úterý večer výrazně zkomplikovaly provoz na dálnici D1, kde se kolem 130. kilometru vytvořila kolona stojících a pomalu popojíždějících vozidel dlouhá skoro dvacet kilometrů. Policie musela kvůli nájezdu sypačů dálnici dočasně uzavřít. Dopravu sníh komplikuje ve velké části republiky.

Sníh a námraza výrazně zkomplikovaly dopravu už v úterý večer na dálnici D1, kde se podle policejního informačního portálu kolem 130. kilometru ve směru na Prahu vytvořila mnohakilometrová kolona vozidel, která měla krátce před dvaadvacátou hodinou kolem dvaceti kilometrů. Provoz byl zastaven na 126. kilometru, aby na 119. kilometru mohl na dálnici z protisměru najet sypač. Konec kolony dosahoval podle webu dopravních informací PČR až k 145. kilometru.

 

Situaci trochu komplikovali řidiči uvízlých kamionů, kteří se začali ukládat k spánku a musely je budit hlídky dálniční policie. Na 93. kilometru ve směru na Prahu navíc blokoval pravý jízdní pruh spadlý strom. D1 se podařilo krátce před desátou večer částečně zprůjezdnit a kolona se začala pomalu rozjíždět. Zhruba o dvě hodiny později se kolona rozjela úplně. Policisté i přesto nabádání ke zvýšené opatrnosti.

 

Problémy na silnicích mají kvůli klimatickým podmínkám řidiči na Vysočině, v Plzeňském i Libereckém kraji. Sněží ale i v jižních Čechách.

 

"Předpokládá se, že v uvedených oblastech napadne do středečního rána 5 až 15 cm, na horách místy i kolem 20 cm. V nižších a středních polohách se bude od dnešního večera do zítřejšího rána místy tvořit náledí a zmrazky. Jejich tvorba se předpokládá i v dalších dnech," upozorňují meteorologové.

 

Sněžit by mělo až do středeční osmé hodiny ráno téměř po celé republice. Výstraha meteorologů před novou sněhovou pokrývkou platí od 500 metrů nad mořem pro Karlovarský, Jihočeský, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský kraj a Vysočinu. Od úterní 19. hodiny pak na celém území v polohách nad 600 metrů platí výstraha před náledím.

 

Stojíte v kolonách? Nemůžete kvůli sněhu vyjet? Fotografie můžete posílat na zpravy@nova.cz nebo na profil TN.cz na Facebooku.

 

 

Meteorologové varují, že silnice a chodníky budou místy kluzké. Doporučují použít zimní výbavu a při cestách do hor i sněhové řetězy. Řidiči by měli také sledovat dopravní zpravodajství.

  

Podívejte se na předpověď počasí:

mom TN.cz
Reklama