Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 10. 2015
Zajímavá teorie

Dánský vědec: Můžete se dožít 135 let! Stačí tomu uvěřit

Důchodci
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Ilustrační foto

Dánští vědci tvrdí, že se klidně můžeme dožívat 135 let. Brání nám v tom ale naše mysl. Kdybychom byli přesvědčeni, že můžeme, žili bychom prý mnohem déle.

Sami sobě škůdcem. Podle týmu Rudiho Westendorpa z kodaňské univerzity nežijeme déle, protože si myslíme, že nemůžeme. Přitom je současná doba dožití nejvyšší v historii a stále narůstá. Mohla by být ale ještě vyšší, kdybychom věřili.

 

Podle dánských vědců se snažíme smířit se smrtí a průměrnou délkou života kolem 80 let, tím si ale nevědomky škodíme. Navíc nevěříme, že se můžeme dožít vyššího věku a umíráme relativně "mladí".

 

"Je špatné si myslet, že můžeme vzít život našich rodičů a prarodičů a překopírovat ho do svého vlastního," poukazuje doktor Westendorp ve své nové knize. Stejně tak ani doba, které se dožijeme, nebude stejná jako u našich předků.

 

 

Dánští akademici navíc tvrdí, že člověk, který se 135 let dožije, už se narodil. Průměrně se doba dožití bude zvyšovat o 6 let každou generaci, prohlašuje Westendorp. Profesor Alex Zhavoronkov přitom před nedávnem prohlásil, že lidé se mohou dožít i 150 let.

epa TN.cz

Diskuze

13.10. | 11:43 zdenek2606
2
Náhlasit nevhodný komentář
To není o politice ale víře v život.
13.10. | 07:54 Rudolf Kozák
7
Náhlasit nevhodný komentář
Proboha Dánové neblbněte ! Pokud se toho chytí zločinecká ODS a klerofašistická HROB 09 spolu s černoprdelníky, tak navrhnou postupně zvyšovat věkovou hranici odchodu do důchodu min. na 125 let !!!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme