Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.2. 2016 18:48
ANKETA Demonstrace v Praze

FANTOM sobotní demonstrace: Kdo je tajemný muž? VIDEO

Zdroj: facebook.com

Hned několik demonstrací proti i na podporu přijímání uprchlíků proběhlo v sobotu odpoledne v Praze. Policisté se snažili oba znesvářené proudy oddělovat. Přesto se demonstrace neobešly bez incidentů.

Večer skupina maskovaných útočníků zaútočila na centrum sociálních služeb Klinika. Předtím se demonstranti iniciativy Ne rasismu střetli v Thunovské ulici se zakuklenci. Tento incident ale vyvolal otázky.

 

Zastánci i odpůrci migrace na sociálních sítích vášnivě diskutují nad videem, které zachycuje údajné napadení demonstrantů iniciativy Ne rasismu neznámými zakuklenci pod Pražským hradem. Ke střetu došlo před Šelmberským palácem na křižovatce ulic Thunovská a Zámecká. Obě skupiny na fotografiích i videích zaujala tajemná postava muže v hnědé bundě a modrých kalhotách.

 

Na začátku videa, které redakci TN.cz poskytl Richard Dufek, muž v hnědé bundě a modrých kalhotách jde podle proimigrantské demonstrace. Bok po boku s ním jde muž v šedé bundě a modrých kalhotách. Když demonstranti zatočí doleva do Thunovské ulice směrem k Zámeckým schodem, už na ně na čeká skupina zakuklenců, kteří Thunovskou ulicí přišli směrem od Poslanecké sněmovny.

 

Demonstrace v Praze 6. února, střet
Zdroj: ČTK Tajemný muž (zcela vpravo)

 

Oba muži se postaví mezi obě skupinky, které odděluje pár policistů. Demonstranti se spolu se zakuklenci vyzývají ke střetu. Policisté a členové antikonfliktního týmu se snaží situaci klidnit. Muž v hnědé bundě na záběrech několikrát komunikuje jak s kolegou, tak se zakuklenci. Jednoho z nich dokonce opakovaně drží.

 

Samotnému házení lahví a dlažebních kostek předchází velmi podivný okamžik. Jeden ze zakuklenců otevírá dveře domu, který podle katastrálních map patří ministerstvu vnitra. Vstoupí do objektu, vynese z něj rohož, kterou hodí po antifašistech. Za chvíli letí zpátky, zakuklenci ji vrací, to se několikrát opakuje a přibývají i další předměty.

 

Otevřené dveře během demonstrace
Zdroj: facebook.com Demonstranti se dostávají do objektu vlastněného ministerstvem vnitra

 

Po chvíli se zakuklenci dají na ústup. Oba muži se pak normálně pohybují mezi policisty a ve skupince antifašistů. Ti oslavují vítězství. Během neděle ale toto vítězství dostalo velmi trpkou příchuť. Obě skupiny teď obviňují policii, že šlo o řízenou provokaci. Obě pro to ale mají jiné vysvětlení.

 

Anketa

Kdo je tajemný muž v hnědé bundě?

Hlasovalo 1554 lidí.
Odpůrci migrace tvrdí, že je policie chtěla očernit, vykreslit jako agresory a obvinit z útoku na demonstranty, se kterým neměli nic společného. Naopak zastánci migrace jsou přesvědčeni, že je policisté chtěli falešnými neonacisty vyprovokovat a agresory udělat z nich. Obě se shodnou na tom, že útok řídil muž v hnědé bundě.

 

Že by byl útok policejní provokací už vyloučil mluvčí pražských policistů Jan Daněk. "Kategoricky odmítáme, že by maskovaní muži byli policisté, jednalo se o radikální extrémisty," uvedl Daněk pro Týdeník policie s tím, že policisté po útočnících pátrají.

 

 

Jakou roli tedy muži na demonstraci měli? Že se běžně mezi demonstranty pohybují policisté v civilu, to není nic neobvyklého. Stejně jako členové antikonfliktního týmu komunikují s účastníky demonstrace a snaží se je klidnit, případně pro své uniformované kolegy tipují agresivní jedince, u kterých hrozí, že k násilí strhnou celý dav.

 

Řadoví pražští policisté, které Týdeník oslovil, i mluvčí Daněk ovšem také popřeli, že by inkriminovaný muž pracoval u policie. Naopak, podle Daňka se nyní policisté snaží zjistit jeho totožnost. Ale co další podivné okolnosti? Jak je možné, že má ministerstvo vnitra v centru Prahy nezabezpečené objekty?

 

Znáte tajemného muže v hnědé bundě? Ozvěte se nám na mail zpravy@nova.cz nebo na telefonní číslo 606 09 09 09.
 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

7.2. | 18:18 petalinos
48
Řizené pošpinění občanu kteři nesouhlasí z přílivem opiček do Evropy ze strany ...
8.2. | 00:38 Petr Szabo
-21
Asi by bylo lepsi sedet doma pro obe strany.Nez rozvracet republiku jak to chce ...
8.2. | 21:33 Ivan Hrdina
0
Náhlasit nevhodný komentář
Byl jsem na Hradčanském náměstí dne 6.2.2016 odpoledne!Celá akce se nesla ve vlasteneckém duchu.Bude třeba rozbít EU,která slouží jako kolonizační nástroj USA!Bude třeba vystoupit z paktu NATO,který je mocenským nástrojem k získání světové nadvlády!Dle mého názoru PČR odvedla perfektní výkon!
8.2. | 21:20 Ivan Hrdina
3
Náhlasit nevhodný komentář
Podle provedení by se mohlo jednat o výcvik frekventantů policejní akademie ČR v Praze! Zakrytí obličeje bude možné v případech, kdy to povolí policisté nebo úředníci. Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/lide-si-budou-moci-na-demonstracich-zakryt-oblicej-fsr-/domaci.aspx?c=A150525_160549_domaci_kha
8.2. | 14:05 František Koval
6
Náhlasit nevhodný komentář
nepřipomíná vám to listopad 89??????
8.2. | 12:17 Roman Nemergut
4
Náhlasit nevhodný komentář
A teď se bude donekonečna řešit taková malichernost, že někdo hodil šutrák na kutloch, kde se slejzali sluníčkový smažky.....legrační!! :o)
8.2. | 08:53 josefvyskoc
3
Náhlasit nevhodný komentář
kdyz se pozorne podivate, zjistite , ze ma na cele napsano : jsem esenbák ! :))) ...
8.2. | 07:37 Vagin Analev
5
Náhlasit nevhodný komentář
Squatt - klinika, feťák - aktivista, fantóm - policista. Sjednoťme si pojmy.
8.2. | 06:31 adnachiel
28
Náhlasit nevhodný komentář
Antifašisti? Dementi s vymytými mozky, co vítají migranty. Pakáž, která by zasloužila roztrhnout zadek až k zádům!!!
8.2. | 05:29 lela 321
23
Náhlasit nevhodný komentář
a je divné, že ještě není v mediích kdo byl ten koordinátor, okamžitě ho musel někdo poznat. myslím že někdo solí za to, aby jeho totožnost media neuveřejnila, ale to se podaří udržet jen malou chvíli.
8.2. | 05:25 lela 321
16
Náhlasit nevhodný komentář
dneska se dělá lajdácky a uboze snad i ta propaganda, tady se hošani připravují a čekají na klapku, až se naštelují kamery, foťáky, vycházejí z budovy ministerstva vnitra v maskách, skupinka ve stejných maskách něco někde podpálí, no lajdáci...příště prosím přesvědčivěji
8.2. | 05:15 Vladimír Frejlich
11
Náhlasit nevhodný komentář
Prostě provokace policii nevyšla!!! Sranda by byla kdyby mezi sluníčka se namíchala nějaká ostrá skupinka a zaútočila na ty údajné policisty.To by byl fofr! :)