Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.1. 2016 20:52
předpověď počasí

GALERIE: Česko zasypal sníh. Prohlédněte si fotky čtenářů!

Zdroj: TV Nova

České hory znovu zasypal sníh. Dokládají to i fotografie čtenářů, které se k nám dostaly. Zdá se, že tentokrát by sníh měl nějakou dobu vydržet - meteorologové slibují výrazný propad teplot. Dokonce až k - 16 °C!

Dopadlo to přesně jak meteorologové předpokládali. Dnešního rána vešla v platnost výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Varuje před nebezpečím tvorby sněhových jazyků a před vydatným sněžením téměř na celém území republiky.

 

Výstaha platí až do čtvrtka. Výjimkou jsou jen tři kraje v zemi: Praha, Středočeský a Jihomoravský kraj. Jinak by ale podle meteorologů mělo nasněžit i v nížinách. Největší sněhové srážky předpokládají na Šumavě.

 

Užili jste si už v letošním roce sníh? Pošlete nám fotky zasněžené krajiny, lyžovačky nebo třeba ze stavění sněhuláků na adresu zpravy@nova.cz nebo na Facebook. Zveřejníme je na našem webu!

 

Sněhové jazyky se budou tvořit v polohách nad 600 metrů, na horách se ojediněle budou tvořit i sněhové závěje. Ode dneška, tedy od středy meteorologové také očekávají zesilování větru. Nárazy dosáhnou místy 15 až 20 m/s, na hřebenech hor ojediněle i 25 m/s. Řidičům doporučují sledovat dopravní zpravodajství, jezdit velmi opatrně a počítat s prodloužením jízdy. Na silnice nevyjíždějte bez zimní výbavy, na hory si vezměte i sněhové řetězy.

 

116

GALERIE: Zimní fotky od čtenářů

Zdroj: zpravy@nova.cz

Zimní fotky od čtenářů - Sněhulák od Gizely

Hodnocení:

 

V noci na čtvrtek už teploty spadnou k -4 °C, ojediněle při vyjasnění až k -7 °C, přes den se pak budou pohybovat v rozmezí -1 a 3 °C. V průběhu dne přijde od západu sněžení.

 

V noci na pátek už teploty dosáhnou při vyjasnění až na -8 °C, jinak očekávají meteorologové z ČHMÚ teploty v rozmezí 0 až -4 °C. Přes den pak v rozmezí -2 až 2 °C. Bude oblačno až zataženo s občasným sněžením.

 

Během víkendu se dočkáme sněhu. ČHMÚ tvrdí, že bude oblačno až polojasno se sněhovými přeháňkami. V noci klesnou teploměry na -2 až -6 °C, postupně pak až na - 10 °C a pokud se vyjasní, dočkáme se skutečné arktické zimy a teplot až -16 °C. Mrznout bude i přes den. Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat jen v rozmezí -4 až 0 °C a postupně až -8 až -4 °C.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Nestydatí sněhuláci souloží na veřejnosti

GALERIE: Pod sněhem zmizely celé domy!

tn.cz / gar
Reklama