Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.6. 2018 09:23
Anketa Migrační krize

Hraniční kontroly proti migrantům? Možná, připustil Babiš

Státní hranice
Zdroj: Profimedia

Pokud Německo a následně i Rakousko zavedou kontroly na hranicích jakožto opatření proti nelegální migraci, Česko tyto státy bude následovat. Včera to podle ČTK prohlásil premiér Andrej Babiš před zasedáním Bezpečnostní rady státu. Vyjádřil ale naději, aby se tak stát nemuselo.

Anketa

Mělo by Česko znovu zavést kontroly na hranicích?

Hlasovalo 631 lidí.

Babiš reagoval na čtvrteční prohlášení rakouského kancléře Sebastiana Kurze, který řekl, že pokud by Německo začalo od svých hranic vracet některé migranty, Rakousko by udělalo to samé. 

 

Podle Babiše by mělo Česko na situaci reagovat podobně, aby mohlo bránit své hranice. "Uděláme stejná opatření, půjdeme na přechody a budeme kontrolovat hranici," konstatoval. Od bezpečnostní rady bude premiér požadovat informace o připravenosti na podobné protiopatření.

 

Babiš také připomněl, že by chtěl, aby byly uprchlické tábory mimo území EU a aby se o obranu jižních hranic Evropy postaraly příslušné státy s podporou členů EU.

 

 

Rozhodnutí nyní stojí na samotném Německu. Problém zatím leží ve vnitropolitické situaci a sporu o migrační plán mezi německým ministrem vnitra Horstem Seehoferem (CSU) a kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU). Ta se obává, že by kontroly na hranicích způsobily dominový efekt.

 

Video: Andrej Babiš představil jména ministrů v nové vládě

 

nor TN.cz
Reklama