Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 5. 2017
Zapomenutá výpověď

Kajínek chce po milosti očistit své jméno. Pomoct může tento svědek

Jiří Kajínek
Zdroj: Profimedia
Jiří Kajínek u soudu (archivní snímek)

Doživotně odsouzený Jiří Kajínek se zřejmě díky prezidentově milosti dostane na svobodu. Dál se však bude snažit očistil své jméno, aby prokázal svou nevinu. K tomu by mu mohlo pomoci i svědectví muže, který byl údajně v době vražd na místě činu.

Zpráva o tom, že se prezident Miloš Zeman rozhodl omilostnit Jiřího Kajínka, šokovala Česko. Zatímco bývalí vyšetřovatelé i korunní svědek Vojtěch Pokoš se obávají o život, většina Čechů podle různých průzkumů s milostí souhlasí. Věří totiž, že je Kajínek nevinný.

 

To chce podle svých slov dokázat i sám doživotně odsouzený vězeň. Snažil se o to už z vězení a stále žádal o obnovu soudního procesu, k tomu ale nikdy nedošlo. Milost tak byla jeho poslední možnost, jak se dostat na svobodu.

 

S očištěním jména by mu mohlo pomoci i zapomenuté svědectví muže, který se před lety svěřil TV Nova. U soudu však nikdy nesvědčil - i proto, že krátce po poskytnutí rozhovoru ho prý pronásledovalo tmavé auto a někdo mu vyhrožoval. Muž se zhroutil a skončil v nemocnici.

 

 

 

Svědek se TV Nova ozval v roce 2011, kdy se znovu mluvilo o obnově procesu. Média prý kontaktoval už dříve, nikdo ho ale nechtěl vyslyšet. Tvrdil, že v roce 1993 viděl střelbu, za kterou byl Kajínek odsouzen. Střílel podle něj ale někdo úplně jiný.
V osudný den jel údajný svědek pro nové sklo na zadní okno u auta. Směřoval do Lidic, když si všiml, že na motoru má závadu.

 

"Půl hodinky jsem počkal, než to vychladne, nasadil jsem novej klíňák. A najednou, ani nevim, odkud se vzali, přijelo bílý auto, vyskákali dva maníci a řekli mi, ať okamžitě vypadnu, že tam bude policejní akce," popsal svědek.

 

 

 

Po chvíli se ale údajně musel vrátit pro zapomenutý klíč. "Tam byla taková cestička, kudy si lidi zkracovali cestu k Borské přehradě. Já jsem po ní šel, když se ozvala obrovská kanonáda, tak jsem zalehl, nevěděl jsem, co se děje. A pak jsem viděl policajta, jak stojí nad tím jedním a něco mu vykládá, a abys věděl, že my si p*del neděláme, buď rád, že jsi zůstal naživu," vyprávěl muž.

 

Raději prý utekl, když se ale vracel z Lidic do Plzně, všiml si, že na místě vyšetřují stejní policisté, kteří už tam byli dříve. Jeho verze se tak shoduje se spekulacemi, že za vraždami podnikatele a jeho bodyguarda, za které si Kajínek odpykával trest, stáli policisté.

 

Poslechněte si celý rozhovor se svědkem:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POMSTA BUDE SLADKÁ: Těchto 5 mužů trne hrůzou z propuštění Kajínka! Proč jim jde o život?

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.5. | 15:20 zacotomame
10
15.5. | 15:08 Vojta Také, no nejspíš to začne tím, že bude mít Pokoš nehodu v ...
15.5. | 15:11 Roman Nemergut
-4
A máme další celebritu, které se dlouho nezbavíme...nejdřív to byla alkačka a ...
16.5. | 08:43 Roman Skala
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mulojebec si zde opět přišel vymáčknout svůj snědý beďár.
16.5. | 02:28 Milos Trasimi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Bartošek Tady jich víc ma sevrenou prodal.Když jim dáš email aby sdělili adresu a jméno abychom si to vyrikali jako chlapy začnou se vymlouvat třeba i na menstruaci.Ale zvyk jsem si.Jsou přeci jen Češi.Tak si z toho nic nedelej.
16.5. | 02:24 Milos Trasimi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Kuurva. To bych mi tak ještě scházelo se kamaradit s nějakým Cechem.Svinstev jsem di užil víc než dost.Na další nejsem zvědavý.
16.5. | 02:22 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Rozumí s co ti říkám starecky krocani krku nebo chceš schéma ve tvaru krocana vzhůru nohama?Raději bych se odstrelil než mít za přítele jen jediného Čecha.Nejsem zvědavý na podrazy které je od Cechu možné očekávat za všech okolnosti.Zásadně nevěřím Bohu a Čechům.
16.5. | 02:19 Milos Trasimi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Ty nemáš přátele ani mezi Cechy ani mezi svinemi.A to je už co říct.
15.5. | 23:30 zacotomame
3
Náhlasit nevhodný komentář
15.5. | 20:19 Milos Trasimi to si dost hvízdáš s těma přátelema. Kolik myslíš, že jich tady máš, zdechlino? Tak možná minibus a poděbradka.
15.5. | 22:29 karl-z-bahnhofu
2
Náhlasit nevhodný komentář
minibus, ty jsi von cikora ?
15.5. | 22:26 karl-z-bahnhofu
2
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi je v.ů*l a rozumí ho.f.nu ! :-)))) (Tedy zřejmě kromě pobírání socdávek..)
15.5. | 20:21 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Tohle byl od Zemanovi ženy která vede jeho volební kampaň dost blby nápad.
15.5. | 20:19 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Tak se nedivte jejich blbym kecum vážení přátelé.