Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.5. 2017 16:39
Jiří Kajínek

Kajínek na svobodě? Tohle říká bývalý policista z jeho kauzy

Zdroj: TV Nova

Vyšetřování případu Jiřího Kajínka, obestírá léta řada nejasností. Ty mu zajistily zájem médií i veřejnosti. Televize Nova mluvila s mužem, který od počátku na nejasné věci ve vyšetřování poukazuje. Kvůli tomu byl i trestně stíhán. Všechny soudy ho nakonec zprostily viny.

"Nevím, jestli to udělal nebo neudělal, ale to měly právě dělat orgány trestního řízení, mělo se to šetření vést nezaujatě a ne si vytvořit nějakou pohádku a té se držet, protože tam byly jiné skutečnosti, který se měly prověřovat,"To tvrdí i po 24letech od masakru v borských zatáčkách tehdejší zástupce velitele zásahové jednotky Jiří Kreuzer.

 

Na něj se obrátil podnikatel Antonín Vlasák že ho vydírají Štefan Janda a bratři Pokošovi. Ti Jandovi dělali ochranku. Kreuzer naplánoval proti vyděračům akci, kterou popsal svým kolegům. Najednou se vše zhatilo.

 

"Já jsem udělal velkou chybu, řekl jsem jména těch vyděračů. Jednání se otočilo úplně jinak a bylo řečeno, že je pátek, malá sobota, že se prostě nedělá, a že se to musí přehodit na pondělí," řekl Kreuzer TV Nova.

 

Kreuzer tvrdí, že měli u policie dalšího člověka - majora Jaroslava Kronďáka. "Proč prozradil tu akci? Proč s nimi jezdil na ty vyděračky?" ptá se i po 24 letech Kreuzer.

 

 

Bývalý policista nepochybuje, že pokud Janda vycítil, že se nad ním stahují mračna, kumpánům od policie zahrozil, že jestli ho položí, položí on je. Proto musel zemřít.

 

"Myslel si, že má tak vysoce postavené známé u policie a že se mu nemůže nic stát. Večer byl po smrti," dodal

 

 

Kajínek stále tvrdí, že je nevinen, o tom, že vraždil, pochybovalo několik ministrů, ale i vdova po zavražděném. Podle Kreuzera naznačuje mnoho skutečností, že Kronďák byl na místě činu a měl tam vézt i vdovu po zavražděném.

 

A kdo by se podle Kreuzera měl Kajínka na svobodě bát? "Akorát ten, který má špatné svědomí a do této situace ho dostal," dodal bývalý zástupce velitele zásahové jednotky.

vbo, Karla Mráčková TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.5. | 08:55 zacotomame
46
Karel Marek. Kajínek dostal doživotí na základě svědectví recidivisty, ...
13.5. | 21:12 macek289
-23
Jasný vrah Kajínek je důležitý. Ale ře zeman málem vypadl ožralej s letadla v ...
21.5. | 16:30 erlangen1
4
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo to je Pokeš,paní redaktorko?
14.5. | 17:00 tirpits
-9
Náhlasit nevhodný komentář
Kajinek nájemny vrah https://www.novinky.cz/krimi/213202-korunni-svedek-pokos-znovu-rika-vrazdil-kajinek.html
14.5. | 15:08 vec6nad9pom
16
Náhlasit nevhodný komentář
Plně souhlasím s panem Kreuserem a přikláním se k tomuto názoru,neboť v to mluví i moje zkušenost s jednání policie z Mladé Boleslavi.Utekli od případu i když jsem označil viníka.Zločinost v našem státě si podává ruce se spravedlností.Je to smutný,ale bohužel naivitou se léčí jedině skutečnost.
14.5. | 14:48 azylpraha10
-3
Náhlasit nevhodný komentář
www.azyl-praha10.cz
14.5. | 12:30 Jana Vanaskova
20
Náhlasit nevhodný komentář
JEN,AT JE UŽ NA SVOBODĚ.MNOHO LIDÍ SE BUDE DIVIT~~~~~~~~~~~~
14.5. | 10:57 Ladislav Bartošek
33
Náhlasit nevhodný komentář
Pokos maš stazenou pr..l že .
14.5. | 10:54 Jozef Miskolczi
34
Náhlasit nevhodný komentář
Pokoš byl parchant. Kdyby byl čestný, tak by řekl, kdo střílel. Co ale chtít od chátry zlodějské...
14.5. | 10:40 Roman Skala
26
Náhlasit nevhodný komentář
Zástup lidí bude slavit, až zavřou to opálené hovadko, které někde ukradlo PC, připojilo se přes sousedovu wifinu a uráží bílé spoluobčany, kteří ho živí z daní.
14.5. | 10:21 koxkum
35
Náhlasit nevhodný komentář
Propojení policie s místními mafiány fungovalo a funguje dodnes.V kauze Kájínek tomu nebylo jinak.Ve spravedlnost už v tomto státě věří jenom naivní trouba.
14.5. | 08:59 zacotomame
38
Náhlasit nevhodný komentář
Netvrdím, že to J.K neudělal, ale při vyšetřování bylo zjištěno, že tolik výstřelů z tolika úhlů by jeden střelec nestihl. Když se to Pokoš dozvěděl, poopravil výpověď, stejně jako popis vraha teprve když mu ukázali fotku.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme