Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.5. 2015 16:30
Kauza končí

Konec! Kubišová Vondráčkové miliony platit nemusí! Proč?

Marta Kubišová a Helena Vondráčková
Zdroj: TN.cz

Trvalo to sedm let, ale zpěvačka Marta Kubišová konečně může klidně spát. Ústavní soud totiž definitivně rozhodl, že Kubišová nemusí platit za to, že odřekla turné někdejší kapely Golden Kids.

Kubišovou začal za údajně napevno domluvené vzpomínkové turné manžel Heleny Vondráčkové Martin Michal, který po zpěvačce požadoval odškodnění ve výši skoro 40 milionů korun.


Ale protože Michal o soudů ne a ne uspět, nakonec se obrátil až na Ústavní soud. Jenže neuspěl ani tady - soudci totiž dospěli k názoru, že Michal jen opakuje pořád dokola ty samé argumenty, které už smetly ze stolu soudy nižší instance.


"Skutečnost, že soudy ve svých rozhodnutích vycházely z právního názoru, s nímž se stěžovatelka neztotožňuje, sama o sobě odůvodněnost ústavní stížnosti nezakládá,“ píše se v usnesení se soudcem zpravodajem Vladimírem Sládečkem.


Turné kapely Golden Kids, v níž kromě Marty Kubišové a Heleny Vondráčkové působil za socialismu i Václav Neckář, se mělo podle všeho uskutečnit v roce 2008.


Kubišová ovšem záhy řekla, že příprava turné byla absolutně nezvládnutá. Když se ukázalo, že manžel Heleny Vondráčkové Martin Michal chce za údajné zrušení turné obří odškodné, postavila se proti němu velká část české kulturní obce.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Šíleně smutná princezna Vondráčková: Při natáčení pohádky jsem trpěla!

13. komnata Vondráčkové: Smrt milovaného dítěte!

TN.cz