Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.5. 2015 16:30
Kauza končí

Konec! Kubišová Vondráčkové miliony platit nemusí! Proč?

Marta Kubišová a Helena Vondráčková
Zdroj: TN.cz

Trvalo to sedm let, ale zpěvačka Marta Kubišová konečně může klidně spát. Ústavní soud totiž definitivně rozhodl, že Kubišová nemusí platit za to, že odřekla turné někdejší kapely Golden Kids.

Kubišovou začal za údajně napevno domluvené vzpomínkové turné manžel Heleny Vondráčkové Martin Michal, který po zpěvačce požadoval odškodnění ve výši skoro 40 milionů korun.


Ale protože Michal o soudů ne a ne uspět, nakonec se obrátil až na Ústavní soud. Jenže neuspěl ani tady - soudci totiž dospěli k názoru, že Michal jen opakuje pořád dokola ty samé argumenty, které už smetly ze stolu soudy nižší instance.


"Skutečnost, že soudy ve svých rozhodnutích vycházely z právního názoru, s nímž se stěžovatelka neztotožňuje, sama o sobě odůvodněnost ústavní stížnosti nezakládá,“ píše se v usnesení se soudcem zpravodajem Vladimírem Sládečkem.


Turné kapely Golden Kids, v níž kromě Marty Kubišové a Heleny Vondráčkové působil za socialismu i Václav Neckář, se mělo podle všeho uskutečnit v roce 2008.


Kubišová ovšem záhy řekla, že příprava turné byla absolutně nezvládnutá. Když se ukázalo, že manžel Heleny Vondráčkové Martin Michal chce za údajné zrušení turné obří odškodné, postavila se proti němu velká část české kulturní obce.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Šíleně smutná princezna Vondráčková: Při natáčení pohádky jsem trpěla!

13. komnata Vondráčkové: Smrt milovaného dítěte!

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

25.5. | 16:38 nichts obernichts
90
Konecne zvitezil rozum nad hrabivosti. Pani Kubisova - gratuluji. Pane Martine ...
25.5. | 18:59 pichav
-22
MARŤAS JE BOJOVNÍK !!!!!! KAŽDÁ BY HO BRALA VŠEMA KOZAMA !!!!!
28.5. | 23:00 Frantisek Krzeminski
0
Náhlasit nevhodný komentář
heleno vzdyt to není kamarádka pro vas, mela jste se nani vyprdnout . chtěla jste dobře a vidíte co udelala ,jak jste všechno zaridili s manželem tak ona koncert odrekla. kdyby to mela ona platit nemyslete si ze by vas setrila. je vypocitava a zavistiva. dejte od ni ruce navždy pryc.
25.5. | 18:59 pichav
-22
Náhlasit nevhodný komentář
MARŤAS JE BOJOVNÍK !!!!!! KAŽDÁ BY HO BRALA VŠEMA KOZAMA !!!!!
25.5. | 17:57 zacotomame
66
Náhlasit nevhodný komentář
Ten kripl, kterej v životě nedokázal nic, než nasekat dluhy a podvádět by potřeboval pořádnou přes držku. Doufám, že teď zaplatí všechny soudní výdaje a hloupé Vondráčkové trochu pustí žilou, aby konečně pochopila, že ten parchant ji nejen rozjebal rodinu ale i připravil o peníze, které vydělala.
25.5. | 17:25 maxfox
43
Náhlasit nevhodný komentář
Všichni lidé,tedy i umělci by měli dostávat peníze za to co udělají a ne zato co neudělali.Žádný koncert - žádné peníze .V životě mi mnoho lidí překazilo plány a kdybych se měl s každým soudit,že jsem mohl získat prostředky,to je nesmysl.
25.5. | 17:08 wewed
10
Náhlasit nevhodný komentář
.......ale no jisteee!
25.5. | 16:41 Milan Brejcha
74
Náhlasit nevhodný komentář
Od té doby co si Vondráčková vzala za manžela Michala to jde s ní z kopce !!!!!
25.5. | 16:38 nichts obernichts
90
Náhlasit nevhodný komentář
Konecne zvitezil rozum nad hrabivosti. Pani Kubisova - gratuluji. Pane Martine - doufam jen, ze vam jednou dalsi "zpenezeni" vasi manzelky zlomi vaz!