Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Publikováno 7. 2. 2018
Dostal doživotí

Mirek v Anglii umlátil českého invalidu. Hodiny ho mučil kvůli CD

Miroslav Kolman
Zdroj: Policie

Za brutální vraždu Jiřího (52) stráví Miroslav (36) zbytek života ve vězení. Rozhodl o tom soud v britském Manchesteru. Vrah měl svou oběť několik hodin mučit.

Miroslav Kolman se podle deníku Daily Mail chlubil, že zavraždil zdravotně postiženého bezdomovce. "Cítím se skvěle," prohlásil údajně po brutálním činu.

 

Svou oběť měl zbít 8. srpna u sebe doma, poté ho přinutil vypít odbarvovací roztok. Když Jiří po tříhodinovém mučení podlehl zraněním, rozhodl se Mirek jeho těla zbavit. Odnesl jeho tělo do lesa, kde ho odhodil. Jiří měl kolem těla pneumatiku, když ho našli.

 

U soudu vyšel najevo i motiv vraždy – Jiří měl před lety vzít CD nosič ze sbírky Miroslava. "Zavraždil zranitelného člena komunity, kterého mnozí popisovali jako milého člověka," řekl policista Lewis Hughes. "Když mezi nimi došlo k hádce, začal ho mlátit a pokračoval si s tím," popsal soudce David Stockdale, který si prý nedokáže spojit jeho motiv s tak brutální vraždou. Jiří údajně prosil svého vraha i milost, ale marně.

 

 

Jiří se živil pouze z vybraných peněz, o které prosil u kostela sv. Dunstana. Své okolí podle médií nějak neobtěžoval a choval se slušně. Lidí mu sami nabízeli jídlo a ubytování. "Neublížil by ani mouše," popsala Yvonne Rae, která mu dávala drobné. "Nechtěla jsem, aby třeba šel do nebe hladový," dodala.

 

Vrah se podle policie pokusil zamést stopy. "Doufal, že mu to projde," dodal Hughes. Kolman byl odsouzen k doživotnímu trestu, o předčasné propuštění si může zažádat až v roce 2042.

ham TN.cz