Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.5. 2017 21:39
přivezla naději?

Milost pro Kajínka? Doživotního vězně navštívila první dáma

Zdroj: TV Nova

Na doživotí odsouzený dvojnásobný vrah Jiří Kajínek může živit naději na omilstnění. Poté, co před měsícem prezident Miloš Zeman prohlásil, že zvažuje milost, dnes ho ve věznici v Rýnovicích navštívila první dáma Ivana Zemanová!

O setkání první dámy Ivany Zemanové s dvojnásobným vrahem informoval mluvčí prezidenta na twitteru. Zveřejnil dvě fotografie ze setkání ve věznici v Rynolticích bez podrobnějšího komentáře, o čem spolu Zemanová s Kajínkem hovořili.

 

"Paní Ivana Zemanová se dnes v pravé poledne ve věznici Rýnovice setkala s jedním z vězňů. Jméno netřeba dodávat!" napsal na sociální síti Jiří Ovčáček.

 

 

K setkání došlo měsíc poté, co prezident Miloš Zeman prohlásil, že zvažuje udělení milosti Jiřímu Kajínkovi vzhledem k pochybnostem, které okolo jeho případu trvají. "Vážně uvažuji o udělení milosti Jiřímu Kajínkovi. Existují pochybnosti o tom jestli čin spáchal nebo ne. Je ve vězení asi 20 let a existují důvodné pochybnosti o jeho vině," prohlásil Zeman na setkání s občany v Čáslavi začátkem dubna.

 

Kajínek byl odsouzen na doživotí za dvojnásobnou nájemnou vraždu a jeden pokus o vraždu v roce 1993. Popravil podnikatele Štefana Jandu a jeho bodyguarda. Další osobní strážce útok přežil a Kajínka pak usvědčil, i když pochybnosti zůstaly a případ se vlekl dlouhé roky.

 

 

Nejslavnějším českým vězněm se Kajínek stal díky svému úspěšnému útěku z "nedobytné" věznice Mírov. Dopaden byl až za několik týdnů.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PRVNÍ FOTO: Nejkrásnější vězeň po propuštění ukázal první modelingovou fotku! Je ještě hezčí než dřív

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.5. | 13:30 Tomi Hrablo
18
Kajinek dostane milost a misto nej si pujde sednout Pelta, Jirka mu rad podrží ...
10.5. | 13:11 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-26
Bude to stačit na kompenzaci těch minel, kterejch se ten třínohej invalidní ...
13.5. | 13:21 Jan Kotlej
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Dobrý den vážení, když zločinec zabije zločince má mu být odpuštěno. Jan Kotlej !!!
11.5. | 19:30 Jaromír Pokorný
2
Náhlasit nevhodný komentář
10.5. | 16:09 jiz-nerejeme-drzkou-v-zem: Nemusíme s každým souhlasit, můžeme mít rozdílné názory, ale proč musíme někoho kdo jinak smýšlí neustále nazývat kryplem. I když ti dávám většinou mínusy tak nemohu říci, že v některých komentářích nemáš pravdu.
11.5. | 12:31 Lenka Kotalová
7
Náhlasit nevhodný komentář
Určitě mám názor jako zde někteří Kajínek sedí dost a nevěřím tomu že udělal vše co na něj hodili proto nechtějí obnovovat soudy a podobně klidně Milost.......
10.5. | 22:56 lup3
9
Náhlasit nevhodný komentář
Milost Kajinkovi by byla jedna z mála, kterou od jakéhokoli prezidenta od Husáka , nebo i před ním akceptuji. Důvod? Oseděl víc, než kdyby to opravdu udělal.
10.5. | 21:44 Jan Sedlacek
6
Náhlasit nevhodný komentář
Jelínku, takovému VOLOVI jako seš ty by určitě nedala. Tobě by nepodržela ani koza Líza.
10.5. | 21:01 Tomáš Jelínek
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Hledá skokana?
10.5. | 19:39 Vojta Také
16
Náhlasit nevhodný komentář
Případ nenechají znovu otevřít, protože by se přišlo na věci, na které nechtějí, aby se přišlo. Kájínek není svatý, ale jeho případ hodně smrdí.
10.5. | 16:09 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-5
Náhlasit nevhodný komentář
10.5. | 15:57 maxfox: Ale kdepak, já se neustále pohybuji v mezích právních norem, na rozdíl od toho tříhohýho invalidního intrikánskýho krypla.
10.5. | 15:57 maxfox
7
Náhlasit nevhodný komentář
10.5. | 13:11 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi - ty už máš normálně zemanofóbii. I to se nechá léčit.Za rok dej hlas někomu jinýmu.
10.5. | 14:28 luisina4
-10
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby řekl, že případ znovu nechá otevřít, pak budu souhlastit, ale udělit milost, protože si něco myslí, to je síla